Opozicija ragina ir 2023 m. tęsti žvyrkelių per gyvenamąsias vietoves asfaltavimo programą bei valstybinės reikšmės kelių priežiūros, plėtros, rekonstrukcijų, remonto programas. Anot parlamentarų, neskyrus šių lėšų, didėja rizika programos neįgyvendinti laiku ir nepradėti kitų valstybinės reikšmės kelių su žvyro danga projektų įgyvendinimo.

Tai pažymima įregistruotame rezoliucijos projekte „Dėl žvyrkelių per gyvenvietes asfaltavimo programos tęstinumo ir valstybinės reikšmės kelių priežiūros, plėtros, rekonstrukcijų ir remonto“.

Projekto autoriai tikisi, kad Vyriausybė žvyrkelių per Lietuvos gyvenvietes (kaimus) asfaltavimo programą sėkmingai užbaigs 2024 m. ir pradės naują programą bei pagerins itin prastos būklės valstybinės reikšmės kelių būklę.

Rezoliucijoje įspėjama dėl grėsmių šių programų finansavimui: rekordinės infliacijos ir tiekimo grandinių sutrikimo.

Rezoliuciją drauge su kolegomis socialdemokratais inicijuojantis Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas socialdemokratas Liudas Jonaitis pabrėžia, kad beveik pusė šalies kelių yra blogos arba labai blogos būklės.

„Keliai yra tarsi šalies vizitinė kortelė. Pagal kelių būklę galime spręsti apie šalies būklę. Infliacija skaudžiai smogė šiam sektoriui. Neskyrus papildomų lėšų, kyla rizika, kad žvyrkelių asfaltavimo bei kelių priežiūros ir plėtros programų įgyvendinimas sutriks ir nutrūks. Nebus pradėti ir kiti valstybinės reikšmės kelių su žvyro danga projektai“, – įspėja L. Jonaitis.

Rezoliucijoje pažymima, kad dėl rekordinės infliacijos Lietuvoje drastiškai padidėjo kelių statybos darbų kainos. Pasak L. Jonaičio, papildomos investicijos leistų užtikrinti geresnes susisiekimo sąlygas regionų gyventojams ir įmonėms. "Visi gyventojai turi teisę į gyvenimą, negožiamą kelio dulkių. Ir į saugų susisiekimą. Dabar numatyto finansavimo niekaip neužteks. Juk esame infliacijos rekordininkai Europoje“, – pabrėžia L. Jonaitis.

Parlamentaras primena Valstybinės reikšmės kelių priežiūros ir plėtros 2022–2035 m. strategines gaires: jose įtvirtinta, kad kelių infrastruktūros būklės gerinimas ir plėtra yra labai svarbi ekonominių ir socialinių skirtumų tarp Lietuvos regionų mažinimui bei darbo vietų kūrimui.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją