Šalia jo buvo nurodytas elek-troninio pašto adresas ir telefono numeris.
“15min” žurnalistei pabandžius prisiskambinti nurodytu telefonu, niekas neatsiliepė. Tačiau parašius trumpąją SMS žinutę, kurioje klausta apie siūlomos paslaugos kainą, telefonas netrukus suskambo.
Povilu prisistatęs vyras žadėjo per vieną dieną parūpinti vienos iš Kaune veikiančių vairavimo mokyklų baigimo pažymėjimą.
„Reikia atsiųsti nuotrauką, kad paruoščiau viską, o po to susitiksime, nes turėsi užpildyti mokyklos sutartį, kad būtų matyti, jog mokeisi ir laikei egzaminą“, - sakė pašnekovas. Už visą triūsą jis prašė 450 litų.
„Esu matęs ne vieną suklastotą vairuotojo pažymėjimą, tačiau susidurti su padirbtu vairavimo mokyklos baigimo dokumentu neteko, - prisipažino VĮ „Regitra“ Kauno filialo Egzaminų centro vyresnysis specialistas Ričardas Jakubčionis. Specialisto teigimu, ateinančiųjų į vairavimo egzaminą „Regitroje“ su savimi atsinešti dokumentai, liudijantys, kad jie išklausė paskaitas ir išlaikė egzaminus vienoje ar kitoje vairavimo mokykloje, ypatingai netikrinami.
Tačiau tam tikra šių dokumentų kontrole užsiima pačios mokyklos.
„Kaip sakoma, skęstančiųjų gelbėjimas pačių skęstančiųjų reikalas: pačios mokyk-los stengiasi apsisaugoti. Visi jų išduoti pažymėjimai sunumeruoti, todėl suklastoti juos sudėtinga“, - pastebėjo „Regitros“ atstovas.
Kalbintų vairavimo mokyklų atstovai stebėjosi lengvatikiais, kurie susivilioja sukčių paslaugomis.
„Mokyklos baigimo dokumentai pažymėti specialiais antspaudais, sunumeruoti, su mokyklos rekvizitais. Nelabai įsivaizduoju, kaip reikėtų pagaminti panašias į juos klastotes. Specialisto akis iš karto atskirs padirbtą“, - tikino vairavimo mokyklos „Rigveda“ vadybininkė Giedrė.
Bendrovės „Saugus greitis“ direktorius Paulius Jankūnas įsitikinęs, kad tokia nešvaria veikla užsiima ne vairavimo mokyklų darbuotojai. Vis dėlto su šiomis įstaigomis klastotojai turi būti susipažinę, nes bet kokios įstaigos rekvizitų ant padirbto dokumento neužrašysi – „Regitra“ tikrina, ar dokumentuose nurodyta mokymo įstaiga turi licenciją žmones ruošti vairavimo egzaminams.
P.Jankūnas apgailestavo, kad žmonės ryžtasi pirkti suklastotą dokumentą: „Taisyklės, kurias išmokus, būsimasis vairuotojas gauna mokyklos pažymėjimą, nėra kulinarijos receptas, kuriame nurodytų sudėtinių patiekalo dalių gali nepaisyti. Tai vairavimas, kuris gali būti labai pavojingas. Nesigilinę į Kelių eismo taisykles ir neišmokę vairuoti, žmonės kelia grėsmę ne tik sau, bet ir kitiems“, - sakė P.Jankūnas.