„Derybų metu pateikėme profsąjungai atnaujintą kompleksinį sprendimą, kuris galėtų išspręsti visus klausimus dėl jų keliamų papildomų reikalavimų, dėl darbo apmokėjimo sistemos, dėl stažo, dėl įvairių priemokų, dėl atleidimų ir visų kitų aktualių aspektų“, – antradienį Eltai teigė D. Aleknavičius.
„Profesinė sąjunga teigė, kad pateiks savo atsakymą rytoj. Tikimės, kad tai bus žingsnis pirmyn ir bus priartėta prie susitarimo“, – pridėjo jis.
VVT direktorius pridėjo, kad antradienio derybose dalyvavo atstovai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės ir profsąjungos „Solidarumas“. VVT vadovybė tikėjosi, kad tokios trečios šalies dalyvavimas leis greičiau surasti sprendimą.
„Į derybas, kaip trečią šalį, šiandien buvome pakvietę kelis asmenis. Antradienio derybose iš jų dalyvavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministras, taip pat dalyvavo ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vadovė. Galiausiai dalyvavo ir profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė. Tikėjomės, kad šių asmenų dalyvavimas padės konstruktyviau judėti, kad kuo greičiau būtų rastas sprendimas“,– paminėjo D. Aleknavičius.
Visgi, jis pamini, kad pagal viešai matomus VVT profsąjungos nusiskundimus kartais yra sunku suprasti, ko iš tikro siekiama šiuo streiku ir derybomis. Anot jo, nei darbo sąlygų, nei higieninių patalpų klausimai, tokiomis formomis, kaip juos iškelia profsąjunga, nėra derybų objektas.
„Kartais mums patiems nėra aišku, ko siekia profesinė sąjunga ir kokie reikalavimai iš tikrųjų yra keliami. Nes viešai yra pateikiama visokių versijų. Kartais susitelkiama į darbuotojų darbo sąlygas. Kitus kartus eskaluojama tema, dėl higieninių patalpų. Bet tai apskritai nėra derybų objektai. Ir dėl to, mes viešai vakar pateikėme informaciją, kas iš tikrųjų yra derybų objektas ir dėl ko yra nesutariama“, – komentavo jis.
ELTA primena, kad pirmadienį prasidėjo neterminuotas „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) darbuotojų streikas. Skaičiuojama, kad streike dalyvauja apie 35 proc. VVT vairuotojų.
VVT profsąjungos teigimu, gruodžio 12 dieną streike dalyvavo 582 vairuotojai.
Pagal teismo nutartį VVT ir profesinės sąjungos atstovai, atsakingi už streiko organizavimą, turi užtikrinti ne mažiau kaip 50 proc. minimalių paslaugų teikimą miestiečiams. Kilus grėsmei dėl šios nutarties neįvykdymo, profesinė sąjunga įsipareigojo bendrovei nedelsdama reaguoti į susidariusią situaciją ir garantuoti reikiamą skaičių darbuotojų, kad būtų susisiekimas mieste keleiviams būtų užtikrintas.
VVT sostinėje aptarnauja 76 iš 105 maršrutų: penkis greituosius, 17 troleibusų ir 54 autobusų. Nuo ketvirtadienio užtikrintas 50 proc. autobusų ir daugiau nei 50 proc. troleibusų kursavimas.
Streikas turėjo vykti spalio mėnesį, bet buvo atidėtas, nes buvo pasiektas susitarimas nuo lapkričio vidurio VVT darbuotojų atlyginimą kelti 10 proc. Bet nebuvo sutarta dėl reikalavimo įtraukti darbo apmokėjimo sistemą į kolektyvinę sutartį.