„Tiek streso per visą gyvenimą neturėjau“, - prisipažįsta Juozas.

Dar gruodžio mėnesį internetiniame portale greitai.lt vyras įsigijo skrydžius iš Vilniaus į Tulūzą. Jungiamasis skrydis turėjo vykti per Briuselį.

Vilnietis pamena, kad dar sausio pabaigoje sulaukė elektroninio laiško iš greitai.lt komandos, kuriame buvo nurodyta, kad skrydyje yra „žymus pasikeitimai“. Susisiekęs su įmonės atstovais, vyras sužinojo, kad pasikeitęs laikas.

Pasak jo, kompanija pasiūlė susimokėti 100 Lt ir tuomet viskas bus sutvarkyta, tačiau aštriau padiskutavęs su įmonės atstovu Juozas suprato, kad jam bus bilietai sutvarkyti ir be papildomo mokesčio.

„Buvo pažadėta, kad jie neva sutvarkys viską. Viskas taip ir liko“, - prisiminė Juozas.

Atėjus gegužės 19 d. vilietis pradėjo ruoštis skrydžiui. Lėktuvas turėjo išskristi 17.15 val., tačiau, besiruošiant važiuoti į oro uostą, Juozas sulaukė bendradarbės skambučio, kuri pranešė, kad lėktuvas jau išskridęs. Skrydžio laikas buvo paankstintas apie porą valandų.

Supratęs, kad į komandiruotę išskristi vis vien reikės, o į jungiamąjį skrydį Briuselyje vyras dar galėtų suspėti, bendradarbiai pradėjo ieškoti jiems tinkamų bilietų su kitu oro vežėju.

„Nusprendėme pirkti rastus bilietus į Briuselį, bet mums buvo pasakyta, kad viskas. Jei praleidome skrydį iš Vilniaus, visi kiti bilietai nuplaukia ir Briuselyje mūsų jau niekas nepriims į lėktuvą“, - teigė pašnekovas.

Juozui su bendradarbiais teko pirkti visus bilietus iš naujo. Dėl skrydžių pasikeitimų jis patyrė apie 2 tūkst. Lt papildomų išlaidų.

Vyras teigė jį dar labiau nustebino greitai.lt pasiūlymas susimokėjus 100 Lt susigrąžinti 63 eurus (217 Lt) už nepanaudotus skrydžius.

„Kažkas kitas padaro pasikeitimus, o klientas dar turi susimokėti, - piktinosi Juozas. - Pakalbėjau telefonu su greitai.lt. Gal čia ir mūsų klaida buvo, kad visko iki galo neišsiaiškinome, bet jie tikina, kad buvome pakankamai informuoti“.

Nebuvo užsisakęs paslaugos

Bendrovės „Interneto partneris“, valdančios greitai.lt, klientų aptarnavimo grupės vadovė Vakarė Sadauskaitė-Šivickienė teigė, kad pasikeitus skrydžio laikui 100 Lt mokestis taikomas klientams, kurie bilieto įsigijimo metu nebuvo užsisakę „Pagalbos po pirkimo“ paslaugos.

„Ji apima alternatyvų derinimą su aviakompanija, jų pateikimą keleiviui, bilieto perrašymą suderintiems skrydžiams, duomenų atnaujinimą bei persiuntimą keleiviui, - vardijo bendrovės atstovė. - Keleivis šiuos veiksmus gali suderinti ir pats tiesiogiai susisiekdamas su aviakompanija. Tokia alternatyva keleiviui pateikiama elektroniniame laiške, informuojančiame apie įvykusius tvarkaraščio pakitimus“.

V. Sadauskaitė-Šivickienė aiškino, kad informacija, kurią įmonė pateikia klientui, priklauso nuo esamo pokyčio tvarkaraštyje.

„Jei pokyčiai nežymūs ir nereikalauja keleivio patvirtinimo, naujieji skrydžio laikai yra iš karto pateikiami keleiviui. Jei skrydis yra anuliuojamas arba tvarkaraščio pakitimas yra ženklus ir keleivio patvirtinimas būtinas, tuomet keleiviui siunčiamame laiške yra nurodoma, jog įvykęs pokytis yra ženklus ir tokiu atveju jis privalo susisiekti su greitai.lt klientų aptarnavimo centru arba skrydį vykdančiu vežėju“, - teigė ji.

Turėjo nurodyti tikslius pakeitimus

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Turizmo ir atlygintinių medicininių paslaugų skyriaus vedėja Solveiga Kuzienė aiškino, kad apie pakeistą skrydžio laiką klientui turi pranešti aviakompanija.

„Tačiau, jei bilietas pirktas per bilietų pardavėją (kelionių agentūrą), ir jis neperdavė aviakompanijai keleivio duomenų, tai bilietų pardavėjas privalo pranešti apie aviakompanijos padarytus pakeitimus“, - vartotojų teises įvardijo administracijos atstovė.

Pasak jos, informavimas, kad tiesiog pasikeitė skrydžių laikas, nėra pakankamas. Klientą privaloma informuoti apie tikslų laiko pasikeitimą.

„Jeigu aviakompanija visą informaciją pateikė bilietų pardavėjui, tačiau jis šios informacijos nepateikė keleiviui, pastarasis turi teisę reikalauti iš bilietų pardavėjo žalos atlyginimo“, - teigė S. Kuzienė.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba šiais metais dėl UAB „Interneto partneris“ (greitai.lt) veiklos gavo du vartotojų skundus. Vienas ginčas dėl bilieto kainos pasikeitimo išsisprendė taikiai, kitu atveju ginčas kilo dėl nesuteiktos informacijos lietuvių kalba apie bilieto tarifo sąlygas. Šiuo atveju buvo priimtas nutarimas, kurį bendrovė įvykdė. Taip pat tarnyba informuoja, kad buvo gautas skundas dėl nesuteiktos informacijos apie skrydžio laiko pasikeitimą, tačiau nagrinėjimo metu buvo nustatyta, kad informacijos nepateikė oro bendrovė, o ne UAB „Interneto partneris“.

Galioja kuponų sekos taisyklė

Civilinės aviacijos administracijos Oro transporto skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Žydelienė priminė, kad apie visus skrydžio pasikeitimus keleivis turi būti informuotas tais kontaktais, kuriuos nurodė pirkdamas bilietą.

„Pakeitus skrydžio laiką, keleivis turi būti informuojamas apie galimybes – atsisakyti skrydžio, pasikeisti bilietus. Kitos teisės priklauso nuo to, kada informacija apie pasikeitimus keleiviams buvo išsiųsta“, - sakė ji.

Juozo atveju, pasak specialistės, vyrui turėjo būti atsiųsti nauji bilietai su tiksliais skrydžio laikais.

Paklausta apie bilietų negaliojimą, jei neišskrendama pirmuoju skrydžiu, G. Žydelienė teigė, kad nuoseklios kelionės atveju dažniausiai galioja „kuponų sekos taisyklė“.

„Tai reiškia, kad nepasinaudojus viena kelionės dalimi, kita dalis anuliuojasi. Bilietas tam tikrais atvejais gali būti nepanaikintas, kai keleivis apie tai iš anksto informuoja vežėją ir gauna oro vežėjo sutikimą“, - aiškino specialistė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (96)