Jos teigimu, A. Vaitkus turėjo savo privačių interesų deklaracijoje nurodyti asmenų, kurie paaukojo lėšų politiniam sąrašui, su kuriuo jis kandidatavo į Klaipėdos merus bei miesto tarybą ir kurie yra tiesiogiai susiję su komercinių interesų uoste turinčiomis įmonėmis.
Be to, pradėjęs vadovauti uostui, A.Vaitkus laiku nepateikė privačių interesų deklaracijos.
„Komisija tikrai daug dėmesio skyrė visai medžiagai, daug diskutavome ir šiandien ginčijomės, analizavome, vertinome visus rašytinius ir žodinius įrodymus (…). Komisija nusprendė pripažinti, kad A. Vaitkus, pradėjęs eiti (…) uosto generalinio direktoriaus pareigas 2013 metais, bet (…) įstatymo nustatyta tvarka ir terminais nepateikęs privačių interesų deklaracijos, pažeidė įstatymą“, – trečiadienį posėdyje sakė VTEK vadovas Edmundas Sakalauskas.
„Nepapildęs privačių interesų deklaracijos duomenimis apie asmenis, dėl kurių jam einant uosto vadovo pareigas gali kilti interesų konfliktas, jis pažeidė įstatymą“, – pridūrė jis.
Posėdyje dalyvavęs A. Vaitkus sakė nesutinkantis su tokiu VTEK sprendimu ir tikriausiai jį skųsiantis.
„Negaliu su tuo sutikti, kas šiandien komisijoje išsakyta. Ką darysi, reikia pagalvoti. Kas liestų dalyvavimą rinkimuose, šitą epizodą ir deklaravimą, aš esu viską deklaravęs. (...) Turiu laiko pagalvojimui, greičiausiai, kad skųsiu“, – BNS po posėdžio sakė A. Vaitkus.
Nuo 2013-ųjų Klaipėdos uostui vadovavęs A. Vaitkus iš pareigų atleistas kovo pabaigoje, kai buvo išrinktas į Klaipėdos savivaldybės tarybą su „valstiečių“ sąrašu. Mero rinkimus jis pralaimėjo antrajame ture.
A. Vaitkų atleido susisiekimo ministras Rokas Masiulis, suabejojęs, ar uosto direktorius liktų nešališkas įmonių, parėmusių A. Vaitkų per savivaldos rinkimus, atžvilgiu. A. Vaitkus šį sprendimą apskundė, tačiau pirmos instancijos teismas šią savaitę skundą atmetė.