„Idėjos organizatoriams, turbūt, belieka pasiūlyti mechanizmą, kaip prekių tiekėjai ar gamintojai, veikiantys Rusijoje ar Baltarusijoje, kurių produkcija prieinama Lietuvoje – kaip šie tiekėjai bendromis, matyt, Užsienio reikalų ministerijos ir kitų institucijų pastangomis galėtų būti identifikuoti ir įrašomi į tam tikrą bendrą, reguliariai atnaujinamą viešą sąrašą“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė V. Augustinavičius.

„Pati idėja tikrai yra teisingame kelyje, nes teisė žinoti Lietuvos gyventojams, ar jų perkama produkcija neprisideda prie agresijos režimo maitinimo mokestiniais pinigais, yra labai aktuali. Tačiau, kaip ir kiekvienas pasiūlymas, jis turi būti teisingas tiek idėjiškai, tiek ir (turi būti – ELTA) pagalvota apie jo praktinį įgyvendinimą“, – svarstė prezidento patarėjas.

Sukuriant bendrą tarpinstitucinį mechanizmą, pažymėjo šalies vadovo patarėjas, verslai galėtų tinkamai įvertinti teisines rizikas ir praktiškai įgyvendinti iniciatyvą pilna apimtimi.

„Prekybos tinklams beliktų pagal iš institucijų gautą tiekėjų sąrašą sužymėti atitinkamas prekes parduotuvių lentynose. Tuomet ši puiki ir naudinga idėja, matyt, ir suveiktų“, – dėstė V. Augustinavičius.

ELTA primena, kad keletas Seimo konservatorių kreipėsi į Lietuvoje veikiančius didžiuosius prekybos tinklus dėl į Rusiją eksportuojančių bendrovių prekių žymėjimo. Anot politikų, dalies demokratinių šalių bendrovių gaminamos produkcijos tiekimas į karo nusikaltimus vykdančią šalį yra gėdingas ir nepriimtinas.

Pirmadienį publikuota BNS užsakymu atlikta „Vilmorus“ visuomenės apklausa rodo, kad maždaug pusė šalies gyventojų norėtų prekybos centruose matyti, kurių prekių gamintojai nenutraukė savo veiklos Rusijoje. Tyrimo duomenimis, 47,4 proc. apklaustųjų teigė, kad prekybos vietose turi būti žymimos tokios prekės. Tuo metu daugiau nei penktadalis laikosi priešingos nuomonės, o trečdalis šiuo klausimu nurodė neturį nuomonės.

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją