Tuo tarpu Europos akcijų rinkos rytinėje prekyboje ieškojo krypties, o prekeivių nerimą kurstė gausybė grėsmių, įskaitant įtampą dėl Saudo Arabijos, vadinamojo „Brexit“ ir Italijos biudžeto.
Azijoje mažėjo Japonijos akcijų vertė. „Nikkei 225“ indeksas prarado beveik 2 proc. savo vertės, laukiant Japonijos premjero Shinzo Abės pranešimo apie pardavimų mokesčio padidinimą 2 proc. punktais.
Sh. Abė taip pat pažadėjo imtis priemonių, kad būtų sušvelnintas numatomas neigiamas minėto mokesčio padidinimo poveikis vartojimui. Vis dėlto daugelis analitikų įspėja, kad pardavimų mokesčio padidinimas gali užkirsti kelią trečios pagal dydį pasaulio ekonomikos augimui.
Akcijų vertė Kinijos rinkose taip pat sumažėjo, o Šanchajaus akcijų indeksas prarado 1,5 proc. Honkongo, Australijos ir Pietų Korėjos indeksai taip pat smuko.
Europos akcijų rinkos pirmadienio prekybos pradžioje buvo stabilios. Londono FTSE indeksas stiebėsi 0,1 proc. Paryžiaus „CAC 40“ indeksas nesikeitė, o Frankfurto akcijų rinkų atsidarymas vėlavo dėl techninių priežasčių.
Praėjusią savaitę pasaulio akcijų rinkose vyko didžiulis išsipardavimas, kurį paskatino nerimas dėl didesnių JAV palūkanų normų. Jį dar labiau pakurstė tebesitęsiantis Jungtinių Valstijų ir Kinijos prekybos karas ir JAV prezidento Donaldo Trumpo pareiškimas, kad Federalinis atsargų bankas (FED) „išprotėjęs“.
Šią savaitę investuotojai ir finansų rinkų dalyviai nekantriai laukia ekonominių duomenų ir įmonių rezultatų.
Naftos kainas į viršų stūmė auganti įtampa Jungtinių Valstijų ir Saudo Arabijos santykiuose. Saudo Arabija yra didžiausia pasaulyje naftos gamintoja.