Kadangi ES valstybės iki šiol nesugebėjo susitarti dėl prekių kilmės šalies žymėjimo taisyklių, Europos Komisija pareiškė ketinanti atsiimti jų projektą, kuriam EP pritarė dar 2010 metais. Europarlamentarai ragina to nedaryti arba pasiūlyti atnaujintą šios srities teisės akto projektą, kuris atitiktų naujausias Pasaulio prekybos organizacijos taisykles.
Rezoliucijoje pažymima, kad svarbios ES konkurentės - tokios kaip Brazilija, Kanada, Kinija ar JAV - taiko importuotų prekių kilmės žymėjimo taisykles, o ES tokių bendrų taisyklių vis dar neturi, išskyrus taikomas tam tikriems žemės ūkio gaminiams. Kol bus priimti nauji teisės aktai, europarlamentarai ragina veiksmingiau naudotis esamomis regioninio, šalių ir ES lygmens prekių kilmės žymėjimo taisyklėmis, taip pat geriau šviesti ir informuoti visuomenę apie prekių kilmę.
EP tarptautinės prekybos komiteto pirmininkas Vitalis Moreira (socialistai ir demokratai, Portugalija) diskusijoje pažymėjo, kad svarbiausias šių taisyklių tikslas yra "išvengti klaidinančių etikečių ir suvienodinti konkurencines sąlygas su prekybos partneriais". Kiti europarlamentarai teigė, jog pasitaiko atvejų, kai už ES ribų gamybą perkėlusios tarptautinės kompanijos iš kai kurių didelių Europos šalių klaidina vartotojus dėl prekių kilmės, siekdamos nuslėpti prastus aplinkosaugos ar socialinius gamybos standartus.