Ūkio ministerijos, koordinuojančios šios Nacionalinės Lisabonos strategijos įgyvendinimo programos 2005-2008 metais vykdymą, Ūkio strategijos departamento direktorė Audronė Žvirblienė DELFI sakė, kad įgyvendinant Vyriausybės nutarimu patvirtintą programą, būtinos reformos.
Tuo tarpu kaip DELFI sakė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sekretorė Audronė Morkūnienė, tai, kad pritarta Lisabonos strategijai, o kartu ir nuostatai dėl pensinio amžiaus, galima vadinti tik pozicija, bet ne įsipareigojimais, nes kol nėra tai reglamentuojančių teisės aktų.
Spartinti perėjimą prie ilgesnio darbingo amžiaus ragino ir praėjusią savaitę Ekonominių ir teisinių konsultacijų centras (ETKC), Ūkio ministerijos užsakymu atlikęs studiją dėl Lietuvos imigracijos politikos.
Centro specialistai ragino paankstinti numatomą pensinio amžiaus didinimą arba pensinį amžių didinti spartesniais tempais.
Dabartinė riba, kai dirbantieji išeina į pensiją Lietuvoje vyrams yra 62,5 metai, o moterims – 60 metų. Tačiau Lietuvos vyrų vidutinė gyvenimo trukmė yra maždaug 65 metai, moterų – 77 metai. Danai gyvena atitinkamai 76 ir 80 metų, suomiai – 76 ir 82 metus, vokiečiai – 76 ir 82 metus, norvegai – 77 ir 82 metus.