„Bankrotas. Nėra užsakovų. Nuo kitų metų auga minimali mėnesio alga (MMA). Panašu, kad perkelia savo gamybą į kitas šalis, kur pigiau“, – trečiadienį „Delfi“ komentavo „Visatex“ profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Nadežda Pogrebniak.
Pasak jos, darbuotojai individualiai dar nebuvo informuoti, tačiau jau yra signalų, kad įmonės padėtis sunki.
„Per savaitę turime sulaukti (asmeninių pranešimų – red.), bet jau gavome popierius, kad neturime užsakovų. Tik individualiai kiekvienam nepranešė“, – kalbėjo pašnekovė.
Paklausta, ar bus atleista apie 300 žmonių, ji patvirtino, sakydama, kad inicijuojamos bankroto procedūros.
„Iš esmės, visus (atleidžia). Mes dabar prastovose. Gruodis, sausis – o toliau bankrotas. Viskas „kaip priklauso“, kreipimasis į teismą (dėl bankroto bylos iškėlimo – red.)“, – kalbėjo moteris.
Pirmasis šią žinią paskelbė portalas 15min, kuris cituoja bendrovės direktorių Andreas Huechting. Vadovas sako, kad po ilgų ir intensyvių derybų su klientais įmonei nepavyko pasiekti susitarimo dėl tolimesnio bendradarbiavimo.
„Didžiausi bendrovės klientai yra Skandinavijos ir Vokietijos bendrovės, kurios siekia mažinti savo gamybos kaštus dėl sumažėjusių pardavimų apimčių. Pagrindinė nutrauktų užsakymų ir gamybos sustabdymo priežastis – kasmetinis bendrovės gamybos kaštų augimas, dėl kurio bendrovė ilgainiui tapo nekonkurencingą“, – sakė A. Huechting.
Tikimės sulaukti papildomo A. Huechting komentaro. Tuo metu Užimtumo tarnyba atskė „Delfi“, kad pranešimo apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą iš UAB „Visatex“ negavo.
„Sodros“ duomenimis, gruodžio 4 dieną bendrovėje dirba 325 darbuotojai. Spalį vidutinė alga įmonėje siekė 1536 euro (neatskaičius mokesčių):
Registrų centrui pateiktais duomenimis, „Visatex“ 2023 metais gavo 11,571 mln. eurų pajamų (2022 metais – 10,088 mln. eurų), grynasis pelnas pernai siekė 194 tūkst. eurų (2022 metais grynasis nuostolis buvo 210 tūkst. eurų).
Įmonė Lietuvoje įsteigta 1997 metais.