Tokią išvadą ji pateikė Sveikatos apsaugos ministerijai, kuriai rekomendavo įvertinti tokio reguliavimo poveikį konkurencijai.
„Nors Viešojo administravimo įstatymas ir leistų viešojo administravimo funkcijas patikėti rūmams, Konkurencijos tarybos nuomone, šiuo atveju odontologų ir burnos priežiūros specialistų licencijavimu turėtų užsiimti įgaliota valstybės institucija, o ne rūmai, kurių nariai patys būtų suinteresuoti minėtų paslaugų teikimu“, – rašoma tarybos išvadoje.
Tarybos vertinimu, odontologų atėjimas į rinką gali būti apribotas, jei Odontologų rūmų atstovai veiktų toje pačioje rinkoje. Pasak tarybos, rūmai suteiktų teisę verstis odontologų ir burnos priežiūros veikla, tačiau, kita vertus, patys užsiimdami tokia veikla galėtų būti suinteresuoti neleisti konkurentams patekti į tą rinką.
Teisės aktų projektų rengėjams rekomenduota atlikti vertinimą ir išnagrinėti, ar būtina tokias funkcijas pavesti rūmams, kurių nariai turėtų teisę priimti sprendimus.
Sveikatos apsaugos ministerija taip pat paraginta išanalizuoti, ar numatomas reguliavimas nesukeltų interesų konflikto tarp siekių apsaugoti vartotojų ir profesijos atstovų interesus bei ar numatyta pakankamai priemonių rizikoms suvaldyti.