Projekto ėmėsi visuomeninė vartotojų teises ginanti asociacija „Už sąžiningą bankininkystę“, Lietuvos vartotojų organizacijų aljansas ir dar kelios visuomeninės organizacijos, supratusios, kad Lietuvos piliečiai apskritai nežino, kas yra tvarūs finansai, o to nežinodami, negali sąmoningai pasirinkti darniam vystymuisi draugiškų finansinių paslaugų.
„Daugelis jau žino, kas yra tvarus vartojimas kitose, - pavyzdžiui, maisto, drabužių, buitinės technikos - srityse. Tuo tarpu finansinės paslaugos ir darna atrodo labai tolimos viena kitai sąvokos, jų nesieja ne tik paprastas vartotojas, bet net ir daugelis finansų rinkos profesionalų. Tai skatina veikti, nes dabar Europoje tvarūs finansai - „ant bangos“, jų svarba visuomenei suvokiama vis plačiau“, - pranešime spaudai cituojamas projekto sumanytojas Kęstutis Kupšys.
Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centro vadovas Martinas Žaltauskas įsitikinęs, kad toks projektas padės padidinti nevyriausybinių organizacijų vaidmenį visuomenėje.
„Dialogas su vartotojais reikalingas pačioms finansų įstaigoms. Nevyriausybininkai, pasikaustę užsienio patirtimi, padės finansų sektoriui tapti skaidresniu ir draugiškesniu. Spaudimas iš TFSG, paskelbus pirmuosius reitingus, manome, paskatins bankus ir kitas finansines įstaigas keistis. Tikėsimės, - keistis į gerąją pusę“, - sako jis.
Aplinkosaugos koalicijos pirmininkė Lina Paškevičiūtė mano, kad TFSG gali būti reikšminga formuojant klimatui draugišką mąstymą, ypač tarp jaunimo.
„Šios dienos aktyvių žmonių maršas dėl klimato parodo, kad pagaliau susirūpinimas Žemės ateitimi palietė daugelį. Kasdien planuojant savo finansus „tvariai“ galima pasiekti ne mažesnių rezultatų, kaip ir persėdus ant dviračio, rūšiuojant atliekas, taupiai vartojant gamtos išteklius. Laikas kalbėti ne apie šiaip asmeninių finansų valdymą, o apie tvarų asmeninių finansų valdymą“, - įsitikinusi ji.
Projektas užsitikrino teisingumo ministro įsakymu skirtą finansavimą laikotarpiui nuo šių metų kovo iki lapkričio. Vėliau projektą vykdysianti komanda ketina ieškoti paramos Lietuvos ir užsienio darnaus vystymosi fonduose, kad TFSG veikla taptų nuolatine.