„Prieš akimirką informavau premjerę, kad šiandien kreipsiuosi į Lenkijos Seimo maršalką dėl sankcijų taikymo Rusijos ir Baltarusijos žemės ūkio produkcijai“, – pirmadienį po susitikimo su premjere Ingrida Šimonyte teigė D. Tuskas.

„Norėčiau, kad ES kartu priimtų sprendimus dėl sankcijų Rusijos ir Baltarusijos žemės ūkio produkcijai. Kalbame ne tik apie tai, kad būtų galima sugriežtinti sankcijas dėl Ukrainos užpuolimo ir Baltarusijos bendradarbiavimo su Rusija, bet ir didesnį Lietuvos ir Lenkijos žemės ūkio sektoriaus gynimą“, – komentavo jis.

Susiję straipsniai

Lenkijos premjeras pabrėžė, kad viena iš pagrindinių ES užduočių turėtų būti rusiškų ir baltarusiškų žemės ūkio produktų eksporto blokavimas.

„Tikrai rinkos jaučia labai didelį spaudimą dėl karo. Ir be abejonės, viena iš pagrindinių užduočių yra eksporto iš Rusijos ir Baltarusijos blokavimas į valstybes, kurios tradiciškai buvo tų produktų gavėjos“, – tvirtino jis.

I. Šimonytė palaiko sankcijų taikymą rusiškiems ir baltarusiškiems žemės ūkio produktams

I. Šimonytė palaiko D. Tusko idėją apriboti rusišką ir baltarusišką žemės ūkio produkciją, nes tai yra būdas sumažinti šių šalių sugebėjimą pasipelnyti iš Europos rinkų. Visgi ji pabrėžė, kad tai turi būti bendras ES valstybių sprendimas, kitaip Maskva ras būdų tokius apribojimus apeiti.

„Mano nuomonė dėl apribojimų yra tokia pati kaip Lenkijos premjero – geriausia, kad tai būtų ES sprendimas. Tokią iniciatyvą Lietuva palaikys be jokių abejonių. Nes kai tai daro atskiros šalys, visada galima rasti kitą skylę, per kur įvežti ir mes esame įsitikinę iš ankstesnių precedentų“, – komentavo I. Šimonytė.

„Mes visada pasisakome už kuo daugiau sankcijų Rusijai ir Baltarusijai ir jų galimybių pasipelnyti iš ES mažinimą, tai be jokios abejones palaikytume tokią iniciatyvą“, – pabrėžė ji.

ELTA primena, kad įvairioms frakcijos atstovaujanti Seimo narių grupė siūlo laikinai uždrausti importuoti į Lietuvą žemės ūkio produktus ir pašarus, kurių kilmės šalis yra Rusija arba Baltarusija.

Siūloma, kad importo draudimas galiotų nuo šių metų balandžio 15 d. iki 2025 m. liepos 1 d. Įstatymo pataisas parėmė beveik 20 parlamentarų.

Vienas iš sausio mėnesį protestavusių Lietuvos ūkininkų reikalavimų buvo sustabdyti rusiškų grūdų tranzitą.

Lenkijos ūkininkai penktadienį pradėjo iš dalies blokuoti kelią tarp Kalvarijos ir Lenkijos Suvalkų apskrities Budzisko kaimo. Maždaug savaitę turinčios trukti akcijos metu norima tikrinti transportuojamų ukrainietiškų grūdų kiekius.

Anksčiau Lenkijos ūkininkai blokavo kelius į Ukrainą, taip pat – pagrindinį šalies greitkelį į Vokietiją. Protestuojama dėl, lenkų žemdirbių vertinimu, nesąžiningos konkurencijos, nes ukrainiečių grūdai yra pigesni ir mažina produkcijos kainas visoje Europoje.

Baiminamasi, kad įtampa tarp Lenkijos ir Ukrainos gali būti išnaudota Rusijos provokatorių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės