Deklaruoti kaip investicinę sąskaitą galima jau turimą ar atsidarytą naują sąskaitą tiek finansų įstaigose, tiek per mokėjimo paslaugų tiekėjus Lietuvoje ar užsienyje, tačiau investuoti galima tik į Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme numatytus finansinius produktus (pvz. investuoti į kriptovaliutas su šia priemone negalima).
VMI dalinasi TOP 5 svarbiausiai dalykais, ką reikia žinoti gyventojams apie investicinę sąskaitą:
1. Dabar gyventojams nieko daryti papildomai nereikia, nes turimą ar naują sąskaitą nusprendus panaudoti investavimui, ją reikia deklaruoti VMI kaip investicinę ne anksčiau nei 2026 m. pajamų deklaracijoje už 2025 m. Analogiška tvarka galioja ir pradėjus tokią sąskaitą naudoti vėlesniais metais.
2. Sumokėti 15 proc. GPM, nuo per šią sąskaitą gaunamų pajamų reikės tik išsiimant sukauptas lėšas. Jei iš investicinės sąskaitos išimamos lėšos tą dieną neviršys iki išėmimo investicinėje sąskaitoje buvusios įnašų sumos, tuomet pajamų mokesčio mokėti nereikės.
3. Tai ilgalaikiam investavimui skirta priemonė, todėl, jei per mokestinį laikotarpį iš investicinės sąskaitos piniginių lėšų išmokėta nebus, deklaruoti įneštas lėšas reikės nurodant tik bendrą sumą. Nusprendus dalį lėšų išsiimti, deklaruoti reikės kiekvieną įnašą ir lėšų išmokėjimą atskirai.
4. Deklaruoti galima ir daugiau nei vieną investicinę sąskaitą, tačiau šioje sąskaitoje esančios piniginės lėšos turi būti naudojamos tik investicijoms į tinkamus investuoti finansinius produktus. Todėl rekomenduojama apsvarstyti, ar netikslinga atsidaryti naujos sąskaitos būtent šiam tikslui.
5. Gyventojai gali nesinaudoti nauju investicinės sąskaitos rėžimu. Tokiu atveju išlieka galiojanti lengvata investicijoms ir neapmokestinamos investicinės pajamos iki 500 eurų. Dažniausiai užduodamus klausimus apie investicinė sąskaitą rasite čia.
Primename, kad investicinė sąskaita galios nuo 2025 m. sausio 1 d., tačiau VMI deklaruoti jas ir ten vykdytų investicijų rezultatą reikės iki 2026 m. gegužės 1 d.