Metinė infliacija (2007 m. lapkričio mėn., palyginti su 2006 m. lapkričio mėn.) sudarė 7,9 procento.
Mėnesinė infliacija (2007 m. lapkričio mėn., palyginti su spalio mėn.) sudarė 1,1 procento ir sutapo su mėnesine infliacija apskaičiuota pagal VKI.
Pagal SVKI apskaičiuoti vidutinės metinės ir metinės infliacijos rodikliai buvo 0,1 procentinio punkto didesni negu apskaičiuotieji pagal VKI.
Skirtingi infliacijos rodikliai
Pagal SVKI ir VKI apskaičiuoti infliacijos lygiai gali skirtis dėl skirtingų svorių sistemų. SVKI svorių sistema aprėpia ne tik šalies nuolatinių gyventojų, bet ir institucinių namų ūkių bei nenuolatinių Lietuvos gyventojų ir lankytojų iš užsienio pinigines vartojimo išlaidas šalies ekonominėje teritorijoje. VKI svorių sistema aprėpia tik šalies nuolatinių gyventojų vartojimo išlaidas. SVKI neaprėpia namų ūkių išlaidų lošimams ir finansinio tarpininkavimo paslaugoms, VKI šias išlaidas aprėpia.
Pagal „Eurostat“ rekomendacijas metinei, vidutinei metinei, mėnesinei ir kitų laikotarpių infliacijai skaičiuoti naudojami SVKI, apskaičiuoti remiantis 2005 m. indekso baziniu laikotarpiu dviejų ženklų po kablelio tikslumu. Kainų indeksai skelbiami dviejų ženklų po kablelio, infliacija – vieno ženklo po kablelio tikslumu.
Metinė infliacija – vidutinio kainų lygio santykinis pokytis tarp ataskaitinio mėnesio ir praėjusių metų atitinkamo mėnesio. Vidutinė metinė infliacija – dvylikos paskutinių mėnesių ir atitinkamų ankstesnių dvylikos mėnesių vidutinio kainų lygio santykinis pokytis.