Oficialų prašymą įsigyti įmonę „PKN Orlen" Europos Komisijai ketina išsiųsti artimiausiomis dienomis. Galutinio leidimo baigti sandorį tikisi sulaukti ne vėliau kaip per penkias savaites nuo prašymo išsiuntimo.

„Oficialus prašymas beveik paruoštas, Europos Komisijai Briuselyje bus įteiktas artimiausiomis dienomis. Teturime sulaukti EK atsakymų ir išspręsti kelis prašymo užbaigimui reikalingus klausimus. Nemanau, kad tai ilgai užtruks. Kaip supratau iš G. Kirkilo ir EK pirmininko Jose Manuelio Barroso susitikimo, Briuselyje bus suteiktas kelias sklandžiai užbaigti sandorį", - teigė I. Chalupecas.

Jeigu po EK leidimo prireiktų „techninių žingsnių" tarp 53,7 proc. „Mažeikių naftos" akcijų paketą parduodančio Rusijos koncerno „Jukos", 30,66 proc. paketą parduodančios Lietuvos Vyriausybės ir Lenkijos „PKN Orlen", sandorio užbaigimas esą galėtų įvykti lapkričio pabaigoje-gruodžio pradžioje.

„Mūsų tikslas būtų lapkričio pabaiga. Tai būtų puikus pasiekimas, tad mėginsime viską atlikti kaip įmanoma greičiau", - teigė Lenkijos koncerno vadovas.

Anot Lenkijos koncerno atstovų, prie išvados, kad reikia ir Ukrainos bei JAV tarnybų leidimų buvo prieita, išanalizavus „Mažeikių naftos" eksporto duomenis.

Pastaruoju metu spaudoje pasirodė pranešimų, kad „PKN Orlen" ketina parduoti Mažeikių įmonės akcijas Rusijos „Lukoil".

„Tai nukreipta prieš mūsų interesus, atakuojamas mūsų geras vardas. Šių spekuliacijų vienintelis tikslas – sukurti „triukšmą" ir netvarką, ir tuo apsupti sandorį. Sandoris švarus, skaidrus ir vyksta sklandžiai", - teigė I. Chalupecas.

Nepatenkinti vykstančiu sandoriu žmonės esą yra pasiruošę padaryti daug, kad sandoris būtų nutrauktas.

I. Chalupecas teigė vis dar laukiantis susitikimo su Rusijos vamzdynus valdančios bendrovės „Transneft" prezidentu Semionu Vainštoku, kurio metu galėtų aptarti naftos tiekimo klausimus.

„Turime penkias naftos perdirbimo įmones, tikimės valdyti ir šeštą – „Mažeikių naftą". Trys iš jų, kartu su Mažeikių įmone, trimis skirtingais keliais sujungtos su „Transneft" sistema. Šios sistemos techninė būklė mus labai domina. Esame didžiausi Rusijos tiekėjų klientai", - teigė I. Chalupecas.

Jis neįvardijo jau kelis mėnesius besitęsiančio naftos tiekimo nutraukimo vamzdynu kaip politinio Rusijos žingsnio, esą yra galimybė, kad priežastys išies techninės.

„Tai gali būti ir techninės problemos, ir politinis įsikišimas. Mes tikime, kad tai – techninės problemos. Tikimės, kad „Transneft" jas išspręs profesionaliai. Jeigu ši kompanija nesugebės išspręsti tiekimo klausimo, reikštų, kad ir kitose įmonėse gali kilti tokių problemų", - teigė I. Chalupecas.

G. Kirkilas teigė matąs „tam tikrų indikacijų", kad tiekimas vamzdynu į Mažeikius gali būti atnaujintas. Jį nudžiugino ir susitikime su „PKN Orlen" vadovybe nuskambėjusi mintis, kad Lenkijos koncerno įmonės turi naftos rezervuarų, kurių pagalba būtų galima pasinaudoti.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją