Akcijos rytą finansų ministras Vilius Šapoka kartu su „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ organizatoriais akcijos dalyvius ir verslo bendruomenę kvietė atvirai pasikalbėti apie šešėlinės ekonomikos problemas ir jos mažinimo priemonių veikimą, skelbiama pranešime spaudai.

Pasak finansų ministro, pokyčiai šešėlinėje ekonomikoje jau vyksta, - jei anksčiau mokėti grynais nebuvo gėda, dabar situacija keičiasi.

„Tikiuosi, kad netrukus taps gėda ne tik būti šešėlyje, bet ir jį toleruoti. O tie, kurie dirba su šešėliu, - viduje supras, kad yra nevykėliai. Jeigu sąžiningai veiki ir esi geriausias - tai didžiausias pasididžiavimas.

Nėra institucijos ar žmogaus, kuris būtų atsakingas už šešėlį, - atsakingi esame visi. Pokyčiai nėra greiti, bet vyksta ir pernai mūsų išsikeltas tikslas - ištraukti iš šešėlio 200 mln. eurų - pavyko. Šiemet taip pat turime planą ir po keturių mėnesių jį viršijome 72 mln. eurų. Tai rodo, kad su šešėliu kovoti tikrai įmanoma“, - pranešime cituojamas V. Šapoka.

Kaip pastebi investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijanti asociacija „Investors' Forum“ vykdomoji direktorė, iniciatyvos „Baltoji banga“ tarybos pirmininkė Rūta Skyrienė, kol kiekvienas nesijaus atsakingas už savo veiksmus ir gerovę, - šviesti visuomenę turėsime dar ilgą laiką.

„Prie šešėlio mažinimo piliečiai gali prisidėti savo pilietiškumu. Kuomet visuomenė supras, jog turi reikalauti, pavyzdžiui, čekio už pirkinius įvairiose prekybos vietose, sąskaitos už suteiktas paslaugas, tuomet bus matomi ryškūs pokyčiai. Kitu atveju tai atsisuks prieš ją pačią. Reikia jausti atsakomybę ir kiekvienam pradėti nuo savęs“, - pranešime teigia R. Skyrienė.

Ji pažymėjo, kad, piliečiams atsigręžus į skaidrų verslą, pastarųjų pavyzdžiu pasektų ir kiti verslai.

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (117)