Darbuotojus testuos savo lėšomis

„Delfi TV“ laidoje „Piniginiai reikalai“ R. Kižienė teigė, kad grupėje šiuo metu yra padidėjęs sergamumas koronavirusu, tačiau džiaugiamasi, kad imunizacija siekia 85 proc.

„Tai vienas geresnių rodiklių visoje Lietuvoje. Labai daug dalykų darėme, kad supaprastintumėme skiepijimosi procesą, susitarimai buvo su gydymo įstaigomis, kad žmonėms nereikėtų gaišti laiko, atvykimas į vietą. Ir mūsų visi med. punktai yra akredituoti. Šiandien galime savo žmones testuoti, ką beje darome darbdavio lėšomis. Šiai dienai apie 500 žmonių testuojasi visoje grupėje ir toliau skaičius šiek tiek mažėja, nes žmonės vis dėlto priima sprendimus skiepytis. Tai situacija pakankamai nebloga pas mus“, – teigė R. Kižienė.

Pasiteiravus, ar net jei įsigaliotų sprendimas darbuotojams testuotis už savo lėšas nuo gruodžio pirmosios įmonė toliau tai apmokėtų, R. Kižienė patvirtino, kad taip.

Kainų didėjimą vartotojai pajus po Naujųjų

R. Kižienė pasakoja, kad iššūkių kelia sutrikęs komponentų tiekimas ir didėjančios kainos.

„Šalia viso kito dar ir kainos ženkliai kitokios nei buvo prieš pusmetį. Situacija valdoma, mums neteko patirti prastovų, pasiteisino rizikų valdymas, galvojimas į priekį, stengiamės nepriklausyti nuo vieno žaliavos tiekėjo, turėti pakankamai diversifikuotą portfelį, susitarimus turime ilgalaikius. Sekasi, nes randame su tiekėjais operatyviai kalbą ir sprendžiame problemas. Ar kartais tenka paaukoti efektyvumą? Taip, kartais tenka, bet iš esmės situacija tikrai suvaldoma.

Buvo galbūt pavasarį net įtemptesnė situacija. Kainos toliau auga ir matyt yra neišvengiama, nes žaliavų kainos pradėjo augti pirmoje metų pusėje, dar prieš visus energetikos kainos kilimus, dujų, elektros kainų didėjimą. Natūralu, kad energetinių išteklių kainų kilimas į žaliavų kainą įeina taip pat, tad sakyti, kad tai sustos artimiausiomis dienomis, būtų ankstyvas pasakymas. Tuo tarpu kaip tuos dalykus valdome, stengiamės fiksuoti kainas, turėti ilgalaikius susitarimus, kad maksimaliai galėtume suvaldyti kainas.

Kiek brangs produkcija, matyt, parodys laikas. Situacija tokia, kad žaliavos brangsta sparčiau, turime brangimą čia ir dabar. Tuo tarpu ir patys turime ilgalaikius įsipareigojimus, kainos padidėjimas vartotojus pasiekia ženkliai ženkliai vėliau. Yra keletas dalykų dėl to – mūsų partneriams mūsų ilgalaikiai įsipareigojimai ir noras išlikti konkurencingiems. Bet kad vartotojams kils kainos tai tikrai. Šiuo atveju vartotojai laimi, nes juos kainų kilimas pasiekia šiek tiek vėliau nei brangsta žaliavos“, – laidoje „Piniginiai reikalai“ kalbėjo „SBA Home“ vadovė.

Raimonda Kižienė

Paklausta, kada baldų pabrangimą turėtų pastebėti pirkėjai, pašnekovė atsakė: „Manyčiau, kad po Naujų metų tikrai vartotojai turėtų pajusti“.

R. Kižienė skaičiavo, kad vien elektros pabrangimas įmonei atsieis 5 mln. eurų per metus.

„Spręskime tai daug ar mažai. Tai ne vien elektra dar. Yra ir daugelis komponentų, dedamoji į kainą, tai ir darbo užmokestis, ir visi kiti dalykai“, – pridūrė pašnekovė.

Neseniai „Delfi“ rašė, kad „Ikea“ jau ima pritrūkti dalies prekių. Komentuodama baldų trūkumą R. Kižienė nurodė, kad dėl to kaltos ir problemos logistikos sektoriuje.

„Iššūkių yra. Ir ne dėl to, kad mes nepagaminame. Mes savo įsipareigojimus klientams vykdome, bet yra iššūkių su tiekimo grandine, su transporto problemomis. Daugeliu atvejų trūkumai lentynose susiję būtent su transporto problematika“, – nurodė ji.

Ragina paprastinti procesus įsivežant kvalifikuotus darbuotojus

Komentuodama darbuotojų trūkumo problemą R. Kižienė nurodė, kad kvalifikuotų darbuotojų trūksta nuolatos, darbdaviai turi konkuruoti siūlydami geras sąlygas. Vis dėlto to nepakanka, o darbuotojų trūkumas kiša koją didesnėms investicijoms ir plėtrai.

„Mes turime neblogus paketus: ir draudimas, ir nuolatinis kasmetinis darbo užmokesčio kėlimas 5-7 proc., ir sprendžiame darbuotojų transporto problemas, vežame savo žmones į įmones, kompensuojame dalinai maitinimą. Esame patrauklūs kaip darbdavys, tačiau tuo pačiu, kadangi suvaldome šiandieninę situaciją nereiškia, kad jų mums netrūksta. Jų mums trūksta, nes mes augame. Visos mūsų įmonės auga, norime daryti naujas investicijas. Labai norėtume tą daryti, bet tiesiog Lietuvoje trūksta žmonių“, – sakė ji.

Vadovės teigimu, verslui ir apskritai Lietuvos ekonomikai padėtų palengvintos kvalifikuotų darbuotojų įsivežimo procedūros. Ji įsitikinusi, kad tai paskatintų investicijas.
„Kalbant apie tolimesnę plėtrą, visada esi priverstas pagalvoti, kur tai daryti, kad būtum ramus dėl tinkamos kvalifikacijos darbuotojų turėjimo. Būtų tikrai labai vertinga, jei būtų palengvintos įvežimo procedūros ir norėčiau sugriauti mitą, kai daugelis baiminasi, kad atvažiuoja nekvalifikuoti darbuotojai. Mums reikalingi būtent aukštos kvalifikacijos darbuotojai ir reikia suprasti, kad šiais laikais gamyklose yra dirbama su šiuolaikiniais įrengimais, reikalingos specialios žinios. Mes savo žmones mokome, perkvalifikuojame, turime bendradarbiavimą su mokymo įstaigomis, tiek mūsų esami darbuotojai turi visas galimybes keltis kvalifikaciją, tiek turint lengvesnes procedūras esame pasirengę ir apgyvendinti, ir apmokyti, ir integruoti“, – nurodė R. Kižienė.

„SBA Home“ baldų grupei priklauso tokios įmonės kaip „Klaipėdos baldai“, „Kauno baldai“, „Visagino linija“, „Šilutės baldai“, „Germanika“, „Mebelain“, „Innovo logistika“, „Robotex“, „Laminn“, „Inno Line“, „SBA industrinių inovacijų slėnis“. Viso šiose įmonėse dirba 3900 darbuotojų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (146)