„Tikiuosi sutarimo, kad su visu tuo krepšeliu ir galėtume žygiuoti į Seimą tolimesnėms diskusijoms“, – antradienį LRT televizijai teigė G. Skaistė.

„Turėjome pirminius aptarimus su koalicijos partneriais, tad manau, kad bent su dalimi sprendimų tikrai galėsime eiti, sutarimą tikrai rasime. Klausimas – ar dėl visų klausimų. Artimiausiu metu turbūt turėsime platesnį vaizdą, kurie pasiūlymai galėtų būti priimti, bet pirminės koalicijos partnerių reakcijos buvo teigiamos. Manau, kad kažkokių didelių kliūčių toliau žygiuoti su mokestiniais pakeitimais neturėtų būti“, – pridūrė ministrė.

Pasak jos, diskusijos yra vertingos, nes kartais tada atkreipiamas dėmesys į detales, į vieną ar kitą pusę galima šiek tiek lanksčiau pasižiūrėti.

G. Skaistės teigimu, šešėlio ir pridėtinės vertės mokesčio atotrūkio mažinimo plane numatytos 37 priemonės, kaip galima būtų tą pridėtinės vertės mokesčio atotrūkį sumažinti: ten esą ir tam tikrų sprendimų, kurie didins skaidrumą: duomenų analizė, rizikos profiliai, duomenų atvėrimas, kas prisidėtų prie didesnio skaidrumo, taip pat prie to, kad duomenys būtų aktualesni, jie būtų surenkami greičiau.

„Vienas iš pavyzdžių, tarkime, yra internetinių platformų, kuriose yra prekiaujama, teikiamos paslaugos, duomenys, jie bus kaupiami centralizuotai, bus perduodami Mokesčių inspekcijai. Bus galima pajamas surinkti realiu laiku pagal faktą, kuris yra matomas pagal labai konkretų duomenį. Taip pat yra kiti sprendimai daromi, tarkime, kriptovaliutų deklaravimas“, – vardijo G. Skaistė.

G. Skaistė interviu portalui 15min.lt pirmadienį sakė, kad Vyriausybės žadėtos mokesčių reformos įstatymų paketas pasiekus politinį sutarimą su koalicijos partneriais galėtų į Seimą atkeliauti kitą pavasarį.

Pasaulio banko (PB) ekspertai siūlo Lietuvai progresiniu principu apmokestinti visas gyventojų pajamas bei pataria Vyriausybei mažinti PVM atotrūkį – skirtumą tarp įplaukų, kurias valstybė galėtų surinkti, jei nebūtų šešėlio, lengvatų ir įstatymų pažeidimų, bei faktinių įplaukų, banko ekspertai taip pat kritikuoja lengvatinį pelno mokesčio tarifą.

Anksčiau valdantieji tvirtino, kad galima mokesčių reforma turėtų įsigalioti ne anksčiau kaip 2023 metų sausį. Tačiau šiemet vasarį pasidėjus karui Ukrainoje ir kilus energijos išteklių krizei mokesčių peržiūra buvo atidėta laukiant, kol situacija stabilizuosis.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją