„Bent jau aš tikrai kol kas nematau (poreikio – ELTA), o kaip toliau bus – žiūrėsim. Dabar svarbiausia spręsti problemas, kurios yra iškeltos, ir tai dar yra šios Vyriausybės atsakomybės sritis, o naujai Vyriausybei – pažiūrėti, galbūt įsivertinti, kur buvo atskirų institucijų biurokratizmo ir tokio veikimo priežastys“, – Eltai sakė S. Skvernelis.

„Aš manau, kad čia pirmiausiai Vyriausybės lygmens klausimas. Jeigu jei būtų sugebėję klausimą išspręsti, tai nereikėtų jokių tyrimų ir ieškoti kaltų“ – teigė parlamento vadovas.

Vis dėlto, jo teigimu, susidariusia situacija vertėtų pasidomėti Ekonomikos komitetui.

Aš manau, kad čia pirmiausiai Vyriausybės lygmens klausimas. Jeigu jei būtų sugebėję klausimą išspręsti, tai nereikėtų jokių tyrimų ir ieškoti kaltų.

„Tas komitetas, kuris atsakingas yra už investicijas, pirmiausiai – Ekonomikos komitetas, ir vykdo parlamentinę kontrolę, tai jis galėtų ir pasidomėti, jei toks poreikis bus. O poreikis turbūt kad bus“, – pridūrė parlamento vadovas“ – sakė S. Skvernelis.

ELTA primena, kad „Teltonika“ grupės įmonės „AGP Investments“ vadovas A. Paukštys penktadienį pranešė, jog stabdo 3,5 mlrd. eurų vertės „Teltonika High-Tech Hill“ parko statybas Liepkalnyje. Verslininkas nurodė, kad šalyje trūksta projektui būtinų elektros pajėgumų, užsitęsė žemės sklypų paskirties keitimas, kilo kitų iššūkių, bendraujant su ministerijomis bei joms atsakingomis institucijomis.

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ tvirtina, jog kliūčių tiekti elektros energiją bendrovės „Teltonika“ aukštųjų technologijų parkui Vilniuje, nėra.

Savo ruožtu ministerijų vadovai tikino apie „Teltonikos“ projektui kilusias problemas sužinoję tik iš paties A. Paukščio įrašų socialiniame tinkle „LinkedIn“.

Į žinią apie stabdomą projektą netruko sureaguoti ir politikai. Nueinančios Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė pranešė, jog pirmadienį susitiks su „Teltonikos“, atsakingų ministerijų ir kitų įmonių vadovais ir spręs, kaip užtikrinti sklandų projekto statybų tęstinumą.

Projekto „gelbėjimo“ žada imtis ir būsimoji Vyriausybė – apie būtinybę užtikrinti technologijų parko statybas prakalbo ir kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas, ir potencialus ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas.

Savo ruožtu Prezidentūra pabrėžė – susiklosčiusi situacija išryškino „nedovanotinas institucijų ir valstybės įmonių tarpusavio bendradarbiavimo spragas“. Šalies vadovo Gitano Nausėdos atstovai teigia, kad renkama informaciją, siekiant nustatyti dėl „Teltonikos“ investicijų sustabdymo atsakingas institucijas ar bendroves.

Į situaciją sureagavus ne tik aukščiausiems šalies politikams, bet ir kitų verslų atstovams, A. Paukštys „nelaidoja vilties“ ir mano, kad bent dalį projektų dar pavyks išgelbėti.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)