Be to, naujosiomis taisyklėmis gerinamas susisiekimas su skubiosios pagalbos tarnybomis visoje ES ir užtikrinama aiški informacija apie paslaugas, už kurias gali būti taikomi papildomi mokesčiai.
Dabar vartotojai turės teisę į tokios pat kokybės mobiliojo interneto paslaugas užsienyje kaip ir savo šalyje. Judriojo ryšio paslaugas teikiantys operatoriai turėtų užtikrinti, kad vartotojai galėtų naudotis 4G arba pažangesniais 5G tinklais, jei jie prieinami paskirties vietoje, kurioje vartotojas lankosi. Apie galimybę naudotis tinklu vartotojai turėtų būti informuojami savo judriojo ryšio paslaugų sutartyse ir operatorių interneto svetainėse.
Kai naudotojai keliauja lėktuvu ar laivu, jų mobilieji telefonai gali automatiškai prisijungti prie transporto priemonės tinklo, kurį teikia palydovai. Už naudojimąsi judriojo ryšio paslaugomis, teikiamomis neantžeminiais tinklais, gali būti taikomi labai dideli papildomi mokesčiai. Naujosios tarptinklinio ryšio taisyklės įpareigoja operatorius apsaugoti savo vartotojus ir pranešti jiems, jei jų telefonai pereina prie neantžeminių tinklų. Be to, operatoriai turėtų automatiškai nutraukti judriojo ryšio paslaugas, jei judriojo ryšio paslaugos neantžeminiais tinklais pasiekia 50 eurų arba kitą iš anksto nustatytą ribą. Operatoriai taip pat galės pasiūlyti papildomų paslaugų, pavyzdžiui, galimybę atsisakyti tarptinklinio ryšio lėktuvuose ir laivuose.
Vartotojai turėtų turėti galimybę priimti pagrįstus sprendimus, ar naudotis paslaugomis, kurios jiems gali kainuoti papildomai. Keliaudami užsienyje, skambindami klientų aptarnavimo, draudimo ir oro linijų pagalbos tarnyboms arba siųsdami SMS žinutes, kai norime dalyvauti konkursuose ar renginiuose, galbūt sumokėsime brangiau nei savo šalyje. Operatoriai turi užtikrinti, kad vartotojams būtų teikiama informacija apie telefono numerius, kuriais naudodamiesi jie gali patirti papildomų išlaidų, kai tuos numerius renka ar jungiasi iš užsienio. Operatoriai turėtų informuoti vartotojus siųsdami automatines SMS žinutes vartotojams kirtus kitos ES šalies sieną, taip pat paslaugų sutartyse.
Naujosiomis tarptinklinio ryšio taisyklėmis užtikrinama, kad piliečiai žinotų apie bendrąjį ES skubiosios pagalbos tarnybų telefono numerį 112, kuriuo jie gali naudotis bet kurioje ES vietoje ir su tomis tarnybomis susisiekti. Iki 2023 m. birželio mėnesio operatoriai turėtų siųsti automatinius pranešimus į užsienį keliaujantiems savo klientams ir juos informuoti apie esamas alternatyvias priemones, kuriomis su skubiosios pagalbos tarnybomis galima susisiekti, pavyzdžiui, naudojantis realiuoju laiku perduodamo teksto paslauga arba mobiliosiomis programėlėmis. Šiomis alternatyviomis priemonėmis gali naudotis tie piliečiai, kurie negali naudotis balso skambučių paslauga.
Naujuoju Tarptinklinio ryšio reglamentu nustatomos mažesnės didmeninės kainos, t. y. operatorių sąnaudos už naudojimąsi tinklais užsienyje teikiant paslaugas savo klientams, kai jie yra užsienyje. Didmeninių kainų viršutinės ribos nustatomos tokios, kad teikti tarptinklinio ryšio paslaugas vartotojų šalies kainomis operatoriams nebūtų per brangu ir jie galėtų jas padengti.
Naujajame reglamente nustatytos tokios duomenų perdavimo paslaugų didmeninių kainų viršutinės ribos: 2022 m. – 2 EUR/GB, 2023 m. – 1,8 EUR/GB, 2024 m. – 1,55 EUR/GB, 2025 m. – 1,3 EUR/GB, 2026 m. – 1,1 EUR/GB, o nuo 2027 m. – 1 EUR/GB.
Balso ryšio paslaugų: 2022–2024 m. – 0,022 EUR/min, nuo 2025 m. – 0,019 EUR/min.
SMS: 2022–2024 m. – 0,004 EUR/SMS, nuo 2025 m. – 0,003 EUR/SMS.
Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pažymi, kad mažesnės didmeninės kainos naudingos vartotojams, nes jos turėtų užtikrinti, kad visi operatoriai galėtų pasiūlyti konkurencingas tarptinklinio ryšio abonentines sutartis, atitinkančias tarptinklinio ryšio savo šalies kainomis principą.