Teismas, spręsdamas, kiek savivaldybė turėtų sumokėti už pastatą, rėmėsi paskirtos ekspertizės išvada. Ji nustatė, jog rūmų vertė siekia 7,78 mln. eurų.
„Nors teismas nėra saistomas eksperto nustatytos pastato vertės, o ekspertizės aktas vertintinas kartu su kitais įrodymais, šiuo atveju nenustačius, kad aktas prieštarauja turto vertinimo ataskaitai, vadovaujamasi įrodymu, turinčiu didesnę įrodomąją galią – teismo paskirtos ekspertizės išvada. Vertinant ją nenustatyta trūkumų, galinčių kelti abejonių, objektyvumo, surinktų duomenų išvadoms padaryti pakankamumo“, – rašoma teismo nutartyje.
Joje pabrėžiama, kad sostinės savivaldybės nesutikimas su išvadomis buvo grindžiamas tik parinktų lyginamųjų objektų specifika.
Vilniaus apygardos teismo nutartį per 30 dienų galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui. Sostinės savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis BNS sakė, kad savivaldybė planuoja tai padaryti.
„Mes turime ekspertizę, kuria vadovavomės, pagal ją turėjom sumokėt ir sumokėjom 6 mln. eurų, dabar teismas sako, kad 7,7 mln. eurų. Skųsime“,
- sakė jis.
Savivaldybė teisme siekė, kad atlyginimas už paimtą pastatą siektų 5,996 mln. eurų, „VIPC Vilnius“ teismo prašė nustatyti ne mažesnį nei 12,14 mln. eurų atlyginimą.
Gegužės viduryje Vilniaus miesto taryba pritarė perimtų Profsąjungų rūmų griovimui iki gruodžio. Vyriausybė tam skiria 1,9 mln. eurų.
Nugriauto pastato vietoje jau anksčiau nutarta statyti 50 mln. eurų vertės Nacionalinę koncertų salę, kurios statybos turėtų prasidėti 2021 metais. Šiuo metu paskelbtas tarptautinis architektūros konkursas salės projektui.
1963 metais pastatyti Profsąjungų rūmai, esantys V. Mykolaičio-Putino gatvėje, ilgus dešimtmečius buvo apleisti ir nenaudojami.