Teisėja Sigita Taurienė paskelbė, kad ieškovas neįrodė, kad buvo pažeista jo garbė ir orumas, kad patyrė neturtinę žalą.
Bylą pralaimėjęs V. Budnikas patirs ir finansinių nuostolių – jam priteisti 3 tūkst. eurų, kuriuos I. Trinkūnaitė išleido šioje byloje advokatui, taip pat daugiau kaip 28 eurus jis turės sumokėti valstybei už procesinius dokumentus.
Kiti teismo sprendimo motyvai neatskleidžiami, byla buvo nagrinėjama uždaruose teismo posėdžiuose,
V. Budnikas pirmasis prabilo apie galimai neskaidrią ir grėsmę keliančią įmonės „Foxpay“ veiklą ir savo surinktus duomenis pateikė institucijoms.
Teismo sprendimas nėra galutinis ir gali būti skundžiamas.
„Mano klientas tam tikras rizikas ir tam tikrus požymius įžvelgė ir kreipėsi į valstybės institucijas, kurioms paslaugas teikė „Foxpay“. Matom, kas dabar vyksta – jau yra pagrindo teisėsaugai pradėti ikiteisminio tyrimo veiksmus – sulaikymus, kratas. Rizikos buvo su tam tikru pagrindu, kurį dabar mato ir teisėsauga – atliekami procesiniai veiksmai, ikiteisminis tyrimas, sulaikomi asmenys, kratos“, – Eltai anksčiau sakė V. Budniko advokatas Tomas Januškevičius.
Advokatas V. Budnikui atstovavo minėtame civiliniame procese su teisėsaugos tyrime įtarimų sulaukusios „Foxpay“ savininke I. Trinkūnaite.
Pernai Lietuvos žmogaus teisių asociacijos vadovas V. Budnikas, remdamasis vieša informacija, „Foxpay“ klientams elektroniniu paštu išsiuntė informaciją apie minėtos įmonės ir akcininkės galimus ryšius su teistais asmenimis, jog „Foxpay“ bei kita I. Trinkūnaitės įmonė „Swiss Wealth Management AG“ yra įsipainiojusios į galimą pinigų plovimą.
Po šios informacijos išsiuntimo I. Trinkūnaitė kreipėsi į policiją, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šmeižto, V. Budnikui buvo pareikšti įtarimai, jis buvo kviečiamas į apklausas. Vėliau ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.
V. Budnikas mano, kad, perduodamas informaciją „Foxpay“ klientams, gynė viešąjį interesą.
Visuomenininkas I. Trinkūnaitę padavė į teismą dėl garbės ir orumo pažeidimo. Teisėja S.Taurienė bylą nagrinėjo uždaruose posėdžiuose, siekiant nepažeisti I. Trinkūnaitės asmeninio gyvenimo slaptumo.
Pasak V. Budniko advokato, jo klientas nepretenduoja nei į pranešėjo statusą, nei tikisi gauti premiją ar apdovanojimą.
„Mes tos situacijos nesprendžiam – ne dėl pranešėjo statuso ar privilegijų buvo reaguojama. Tiesiog mano klientas, kaip visuomenininkas, savo iniciatyva, savo įžvalgomis pasidalino su valstybės institucijomis, jis nepretenduoja į kažkokius nuopelnus ar medalius, buvo jo gyvenime iniciatyvų, kai reikėjo pakovoti už viešą interesą. Svarbiausia, kad teisėsauga kruopščiai, sąžiningai, atliktų darbą, ištirtų galimas nusikalstamas veikas – sukčiavimą, pinigų plovimą. Visas atsidėkojimas, jei teisėsauga padarys viską, kas jų rankose, teisės ribose“, – Eltai sakė advokatas T. Januškevičius.
V. Budnikas kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydamas priteisti iš atsakovės I. Trinkūnaitės 100 eurų neturtinės žalos atlyginimą ir 5 proc. dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidų atlyginimą.
„Foxpay“ savininkės advokatas Ąžuolas Čekanavičius vasarą teigė, kad V. Budnikas neatskleidė jokių realių draudžiamų ryšių, o nepagrįstai kaltino V. Trinkūnaitę pinigų plovimo vykdymu.
„Net jeigu ir nebūtų pradėtas ikiteisminis tyrimas, mano klientas turėjo pagrįstą pagrindą ir pagrįstą įsitikinimą, jog su „Foxpay“ veikla nėra viskas tvarkoje ir apie tai informuoti valstybės institucijas, net jeigu teisėsauga būtų nepradėjusi ikiteisminio tyrimo. Žmogus susidarė sąžiningą nuomonę ir bandė įspėti valstybės institucijas, kad atidžiau vertintų galimas rizikas, jau tuo metu pagrindo, bet į tai labai neigiamai sureagavo „Foxpay“ vadovė“, – sako V. Budniko advokatas T. Januškevičius.
Vykdomas tyrimas dėl galimai neskaidrios „Foxpay“ veiklos
ELTA primena, kad, tiriant galimai neskaidrią finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ veiklą, buvo sulaikyti minėtos bendrovės savininkė I. Trinkūnaitė, jos sugyventinis Vilhelmas Germanas, buvusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės, konservatorės Monikos Navickienės vyras, verslininkas Mindaugas Navickas.
Teisėsauga pranešė, kad atliekant ikiteisminį tyrimą, įtarimai pareikšti 7 asmenis, tyrimas vykdomas dėl turto pasisavinimo, vagysčių, sukčiavimo stambiu mastu, papirkimo, kyšininkavimo, pinigų plovimo.
Teisėsauga tyrimo ėmėsi, Lietuvos bankui atliekant patikrinimą dėl „Foxpay“ veiklos. Taip pat LB papildomai kontroliuoja centrinio banko nurodymų nesilaikiusios „Foxpay“ per mokėjimų sistemą „Centrolink“ teikiamas viešąsias paslaugas.
„Foxpay“ vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje atsidūrė, kai pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – M. Navickienės sutuoktinis M. Navickas.
M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Vėliau 15min.lt pranešė, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų. Dėl kilusio skandalo dėl ryšių su I. Trinkūnaite bei V. Germanu, M. Navickienė pasitraukė iš ministrės posto.