DELFI sulaukė pasipiktinusių gyventojų skundų, kodėl būtent dabar atjungtas karštas vanduo, kai temperatūra lauke nedžiugina, ir kodėl taip ilgai. Kiti neslėpė pykčio, kad apie atjungimą net nebuvo informuoti.
„Esu piktas ir nesiprausęs“, – rašė vienas Lazdynų Žėručio gatvės gyventojas.
Karštas vanduo jų gyvenamajam daugiabučiui buvo atjungtas gegužės 8 dienos vakare, nors apie tai gyventojai nebuvo informuoti.
Kita Lazdynuose gyvenanti moteris pranešimą gavo, tačiau ją papiktino, kad vanduo atjungiamas būtent dabar, kai oro temperatūra nelepina.
„Tie profilaktiniai patikrinimai kasmet būna, bet labai keista, kad jie kažkaip labai mistiškai sutampa su atšalimu. Norėtųsi, kad netaisytų tų vamzdžių, kada šalta, gal galima būtų atidėti, kada vidutinė temperatūra bent bus normali ir priimtina“, – DELFI sakė ji.
„Savaitė be karšto vandens – daugoka. Ypač, kai tokia temperatūra, gyvatukų šiltų bent norėtųsi, ypač kadangi daug šeimų augina mažus vaikus“, – sakė ji.
Susargdino šeimą
Dar viena DELFI skaitytoja, nenurodžiusi, kuriame Vilniaus rajone yra įsikūrusi, tvirtino, kad vandens atjungimas susargdino jos šeimą ir pridarė daug nemalonumų.
„Prieš savaitę buvome informuoti, kad nuo gegužės 9 dienos 00:00 val. bus atjungtas karštas vanduo. Sinoptikai jau buvo pateikę prognozes apie ateinančius šalčius, sniegą. Neslėpsiu, su nerimu laukiau tos dienos, nes vyrui rytinis dušas būtinas, be to, auginame mažamečius vaikus... Guodė tik tai, kad gegužės 10 d. 15:00 val. karštas vanduo ir vėl tekės.
Ir ką gi – šiandien pamačiau prie įėjimo į laiptinę – ogi karštas vanduo tik penktadienį po pietų bus.
Žinote, man tas pats, kad kilo gedimai betikrinant sistemas, tas pats, kad to negali numatyti! Esame priversti leisti vandenį iš karšto čiaupo, nes ne ledinis ten kurį laiką buvo – kas man kompensuos tai? Kodėl visai to vandens neatjungia? Ar čia eilinis pasipinigavimas eilinio piliečio sąskaitą? Vyras jau sloguoja, namai šalti, drėgni – už lango gi ne plius 18.
Kitam lazdyniečiui, gyvenančiam Architektų gatvėje, pasisekė labiau – jam vanduo turėtų būti įjungtas jau rytoj. Visgi jį stebina, kodėl be karšto vandens gyventojai laikomi kone savaitę.
„Kodėl taip ilgai? Be to, prisimenant tas legioneliozės bakterijas, kurios buvo užteršusios vandenį, gyventojai turėjo nuleidinėti vandenį ir mokėti už tuos nuleidinėjimus. Tai dabar dar turi mokėti už papildomai kaitinamą vandenį“, – atkreipė dėmesį į išaugsiančias sąnaudas.
Vilniaus šilumos tinklai: perkelti vėliau – rizikinga
Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) komunikacijos vadovė Edita Sirutienė DELFI komentavo, kad šilumos tinklų hidraulinius bandymus ir remonto darbus galima atlikti tik pasibaigus šildymo sezonui ir būtina užbaigti iki kito šildymo sezono pradžios.
„Darbai yra pradedami iš karto, kai baigiamas šildymo sezonas – dažniausiai balandžio mėnesio antroje pusėje.
VŠT turi atlikti šilumos tinklų hidraulinius bandymus ir remonto darbus, kurie apima 7740 šilumos punktų arba objektų.
Tai yra milžiniškas objektų kiekis ir didžiulės darbų apimtys, jų atlikti per vieną savaitę ar mėnesį techniškai neįmanoma, šie darbai turi būti derinami ir prie kitų įmonės planuojamų arba vykdomų tinklo renovacijos darbų. Todėl darbų grafikas yra sudaromas ir vykdomas 5 mėnesius iki naujo šildymo sezono.
Šiais metais darbų grafiką reikėjo pakoreguoti perkeliant jų vykdymą į vėlesnį laikotarpį dėl neplanuotai ilgo šildymo sezono Vilniaus mieste.
Taigi, laikas privalomiems darbams atlikti sutrumpėjo beveik 2 savaitėmis, lyginant su ankstesniais sezonais. Suplanuotus darbus atidėlioti ar perkelti į vėlesnį laikotarpį būtų rizikinga, nes laiko jiems atlikti šiemet yra gerokai mažiau, juolab, kad nežinome, ar nereikės anksčiau pradėti naujo šildymo sezono“, – sakė ji.
E. Sirutienė pažymėjo, kad karšto vandens atjungimas dažniausiai trunka tik 2-3 paras, labai retais atvejais 4-5 paras.
Turbūt galima sutikti, kad įmanoma išgyventi 2-3 paras be karšto vandens tam, kad vėliau nereiktų patirti diskomforto dėl avarinių situacijų ir kur kas ilgesnį laiką nesinaudoti karštu vandeniu“, – svarstė ji.
Ji informavo, kad Lazdynų mikrorajone šilumos tinklų hidrauliniai bandymai ir remonto darbai buvo planuoti gegužės 8-10 d. pagal vieną adresų grupę ir gegužės 10-12 d. pagal kitą adresų grupę. Visgi ji tvirtina, kad pratęsti darbus net iki gegužės 15 d., kaip buvo patikslinta kai kuriems gyventojams Lazdynų mikrorajone, nebuvo numatyta.
„Planuotus darbus gegužės 8-10 d. teko pratęsti dėl remonto sudėtingumo, tai paaiškėjo pradėjus darbus, tačiau stengiamės viską užbaigti kaip ir planavome – t. y. šiandien. Iki gegužės 15 d. nebuvo numatyta tęsti šių darbų.
Be karšto vandens liks dauguma vilniečių
Apie tai, kad kai kurie gyventojai apie karšto vandens atjungimą nebuvo informuoti, E. Sirutienė pateikė tokį komentarą:
„Apie planuojamus darbus ir trumpalaikį karšto vandens išjungimą iš anksto informuojame daugiabučių namų šilumos punktų prižiūrėtojus, kurie privalo sudaryti technines sąlygas darbų atlikimui ir užtikrinti gyventojų informavimą apie laikiną karšto vandens išjungimą ne vėliau kaip prieš 3 paras.
Mūsų bendrovė informaciją šilumos punktų prižiūrėtojams Lazdynuose išsiuntė ir darbus suderino balandžio mėn. Kodėl kai kurie Lazdynų namų gyventojai nebuvo informuoti iškabinant skelbimus – turėtų atsakyti tų namų šilumos punkto prižiūrėtojai.“
Visgi ji pažymėjo, kad bandymai ir remonto darbai yra ir bus vykdomi įvairiose sostinės vietose, todėl karštas vanduo bus atjungtas didžiajai daugumai vilniečių.
„Gegužę ir birželį suplanuotų hidraulinių bandymų ir remonto darbų ir su jais susijusio karšto vandens išjungimų grafikus galima matyti mūsų tinklapyje www.chc.lt, rubrika – „Planuojami karšto vandens atjungimai“).
Ateityje planuojame juos skelbti ir Vilniaus miesto dienraštyje. Artimiausiu metu planuojame operatyviai skelbti mūsų tinklalapyje ir iš anksto nesuplanuotus tinklo remonto darbus ir su jais susijusį laikiną karšto vandens išjungimą“, – informavo ji.
Pasitikrinti, kada karštas vanduo bus atjungtas jūsų gatvėje, galite nuspaudę šią nuorodą: http://www.chc.lt/lt/musu-veikla/karsto-vandens-atjungimai/92