Tyrimo duomenimis, nevartojamų ir nereikalingų vaistų savo vaistinėlėse sako turintys 49 proc. šalies gyventojų. Iš jų 55 proc. teigia visuomet pasirūpinantys vaistų atsarga kelionėms ar nenumatytiems atvejams, tad dažnai jų lieka nesuvartotų.

Tuo metu dar 39 proc. teigia sukaupę medikamentų likutį dėl nebaigto vaistų vartojimo kurso, o 27 proc. – nutraukę vaistų vartojimą, kadangi paskirti vaistai jiems netiko.

Anot apklausą inicijavusios Lietuvos vaistinių asociacijos (LVA) pirmininkės Kristinos Nemaniūtės-Gagės, bendradarbiaujant valstybės institucijoms, pacientų, gydytojų, vaistinių ir farmacijos specialistų organizacijoms, būtų tikslinga sukurti sistemą, kuri padėtų palaikyti pacientus, ypač naujai susirgusius lėtinėmis ligomis.

„Tinkamo gydymosi režimo laikymosi užtikrinimas pirmiausia prisidėtų prie geresnės gyventojų sveikatos, taip pat sumažintų valstybės lėšų poreikį gydymo ir vaistų kompensavimo išlaidoms. Be to, tai iš esmės padėtų sprendžiant neracionalaus vaistų vartojimo problemą – suprantama, kad esant neramiems laikams ar keliaudami gyventojai įsigyja vaistų nenumatytiems atvejams, tačiau jei pacientai savavališkai nutraukia gydytojų paskirtą gydymo kursą, tai negali nekelti susirūpinimo“, – teigė vaistinių asociacijos vadovė.

Bendrovė „Spinter tyrimai“ reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą atliko šių metų rugsėjo 25–spalio 3 d., joje dalyvavo 1013 respondentų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją