Skelbiama, kad šiuo metu jie sudaro 61,54 proc. visų gautų pranešimų. Pernai šio sektoriaus įmonėse grupės darbuotojų atleidimai sudarė trečdalį.

Daugiausiai pranešimų iš apdirbamosios gamybos sektoriaus apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus per pirmuosius 8 šių metų mėnesius gauta iš keturių baldų gamybos srityje veikiančių įmonių – „Theca Furniture“, „Baldlitas“, „S-Form“, „Vokė-III“.

Jos iš viso planuoja atleisti 282 dirbančiųjų. Pagal profesines kvalifikacijas – daugiausiai produktų rūšiuotojų ir bandytojų, baldžių bei giminiškų profesijų darbininkų, gamybos darbininkų, komplektuotojų, siuvėjų, siuvimo mašinų operatorių, sukirpėjų, pakuotojų, gamybos darbų meistrų ir brigadininkų, stalių-staklininkų, kokybės kontrolierių ir kitų profesijų darbuotojų, rašoma pranešime.

Šiemet didžiausi grupės darbuotojų atleidimai, kai įspėta daugiau nei 100 darbuotojų, dėl bankroto buvo numatomi baldų gamybos įmonėje „S-Form“, pieninių veikla ir sūrių gamyba užsiimančioje „Lukšių pieninė“ bei kelių ir automagistralių tiesimo veiklą vykdančioje įmonėje „Žemaitijos keliai“.

Dėl darbo organizavimo pakeitimų – duomenų apdorojimo, interneto serverių paslaugų ir susijusią veiklą vykdančioje įmonėje „Intrum Global Business Services“.

Liepą ir rugpjūtį 5 įmonės informavo apie atleidimą įspėtus 277 darbuotojus, kai tuo tarpu 2022 m. tuo pačiu laikotarpiu buvo gauta 15 pranešimų apie 573 įspėtus dirbančiuosius.

Viršutinių rūbų siuvimo įmonė „Elkada“ dėl įmonės likvidavimo planuoja atleisti 31 darbuotoją. Virtuvės baldų gamybos veiklą vykdanti įmonė „Vokė-III“ ir bevielio ryšio paslaugų veiklą vykdanti įmonė „Teleperformance LT“ dėl sumažėjusios darbo apimties planuoja atitinkamai atleisti 31 ir 25 darbuotojus.

Bankrutuojanti baldų gamybos įmonė „S-Form“ įspėjo 161 darbuotoją. Taip pat saulės modulius gaminanti įmonė „Soli Tek cells“ dėl sumažėjusių užsakymų apimties ir kitų sektoriaus problemų iš 84 įmonėje dirbančiųjų rugsėjį planuoja atleisti 30.

Nuo 2023 metų pradžios daugiausiai pranešimų apie grupės darbuotojų atleidimus gavo Užimtumo tarnybos Vilniaus ir Kauno klientų aptarnavimo departamentai (atitinkamai – 17 ir 9), Panevėžio – 5, o Klaipėdos ir Šiaulių – po 4.