Kaip teigiama, pelno rodikliai pakitę dėl papildomų investicijų į mokslinę tyrimų veiklą ir pardavimus, produktų registraciją. Tam tikra dalimi rodikliams įtaką turėjo ir prasidėjęs karas Ukrainoje bei veiklos šioje eksporto šalyje apribojimai.

Plečiantis gamybos apimčiai, 55 proc. didėjo ir darbuotojų skaičius, o dirvožemio ir bendrovės mikrobiologinių produktų sąveikos tyrimai pradėti naujose plėtros rinkose.

„Beveik visus sektorius pernai lydėję išbandymai neaplenkė ir mūsų. Karas Ukrainoje, energetikos krizė, auganti infliacija neleido pasiekti planuoto didesnio augimo. Neapibrėžtumas, trikdžiai skirtingų rinkų ekonomikose, o ypač vienoje bendrovei svarbių rinkų – Ukrainoje. Visgi šiuos iššūkius iš dalies pavyko suvaldyti ir fiksavome reikšmingą grupės augimą.

Priežastimis išskirčiau komandoje svarbų vaidmenį atliekančius mokslininkus, jų kuriamas inovacijas ir ūkininkų pasitikėjimą. Dėl išaugusių trąšų kainų padidėjo dėmesys ūkio efektyvumą gerinantiems mikrobiologiniams produktams. Dėl to šiandien mūsų produktus pasaulio rinkose jau yra naudoję apie 30–40 tūkst. ūkininkų“, – komentuoja „Nando“ vadovas Justinas Taruška.

Biotechnologijų įmonė „Nando“

Išplėtė eksporto ir veiklos lauką

Praėjusiais metais „Nando“ paleido naujas technologines linijas – plėtė paviršių aktyvinančių medžiagų gamybą. Pernai taip pat pradėti dirvožemio ir mikrobiologinių produktų sąveikos tyrimai Vidurio bei Vakarų Europoje, Centrinėje ir Pietų Afrikoje. Tai, pasak bendrovės vadovo J. Taruškos, yra ilgalaikės verslo plėtros plano dalis. Šiuo metu įmonė vykdo eksportą bene 20 šalių, o perspektyviausiomis kryptimis mato Europos regioną, Centrinę Aziją, Pietų Ameriką ir Afriką.

Šiandien įmonės krepšelyje – daugiau nei 50 produktų.

Savo partnerystes „Nando“ plečia ir švietimo srityje. Įmonių grupė skiria 4 vardines stipendijas VDU ŽŪA Agronomijos I pakopos studentams, 4 vardines stipendijas KTU Chemijos I pakopos studentams, 1 vardinę stipendiją KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto, Verslo ir antreprenerystės studijų programos I pakopos studijų studentui ir 2 vardines stipendijas VU technologijų studijų krypties, molekulinės biotechnologijos (1 stipendija bakalauro, 1 stipendija magistro) studijų programų studentams. Šie paskatinimai, tikimasi, dar labiau motyvuos jaunus žmonės nuosekliai siekti užsibrėžtų tikslų žemės ūkio sektoriuje.

„Nando“ yra 2007 m. Lietuvoje įsteigta biotechnologijų įmonė, kurianti ir gaminanti aukštos pridėtinės vertės mikrobiologinius produktus ir cheminius priedus žemės ūkiui bei pramonei.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją