Vadinamosios bendradarbystės (angl. coworking) principą puoselėjanti kompanija nurodė, kad šis sprendimas paveiks jos veiklą JAV ir Kanadoje.
Tai yra netikėtas posūkis šios Niujorke įsikūrusios įmonės, žadėjusios pakeisti pasaulinį biurų sektorių, istorijoje. Dar 2019 metais „WeWork“ buvo laikomas pačiu vertingiausiu JAV startuoliu.
Tačiau menkas pelningumas, nuotolinio darbo išpopuliarėjimas, nuomininkų skaičiaus sumažėjimas ir ilgi didžiulių išlaidų metai sudavė kompanijai smarkų smūgį.
Rugpjūčio pradžioje „WeWork“ buvo perspėjusi JAV Vertybinių popierių ir biržų komisiją (SEC), kad baiminasi dėl savo išlikimo.
Pagal 11-ąjį straipsnį inicijuojamos procedūros leidžia kuriai nors įmonei iš naujo susiderėti su kreditoriais dėl savo skolos ir pristatyti reorganizacijos planą, ją tuo metu saugant įstatymams.
„WeWork“ viliasi, kad derybų metu jai pavyks susitarti dėl galimybės „reikšmingai“ sumažinti savo skolą. Be to, grupė nori „nutraukti nuomos sutartis tam tikruose taškuose“, kurie neatneša užtektinai pajamų.
Reitingų agentūra „S&P“ lapkričio 1 dieną pareiškė, kad „WeWork“ buvo konstatuotas „atrankinis įsipareigojimų nevykdymas“ (angl. selective default).