Trečiojo ketvirčio pelnas išaugo iki 19,3 mlrd. dolerių, arba 0,78 dolerio vienai akcijai, ir buvo daugiau nei dvigubai didesnis nei prieš metus, kai buvo pranešta apie 9,2 mlrd. dolerių pelną, arba 0,37 dolerio vienai akcijai.
Nepaisant teigiamų rezultatų, investuotojai tikėjosi netgi dar geresnių einamojo ketvirčio prognozių. Bendrovės akcijos JAV po prekybos valandų smuktelėjo maždaug 2 proc.
„Nvidia“ lustų sistemos visame pasaulyje naudojamos dirbtinio intelekto programoms mokyti. Tokios didelės kompanijos kaip „Google“ ir „Meta“ jomis užpildo ištisus duomenų centrus – tačiau jomis kliaunasi ir DI startuoliai, pavyzdžiui, „ChatGPT“ sukūrusi „OpenAI“. Dėl tokios svarbios pozicijos „Nvidia“ verslas gali toliau sparčiai augti.
„Nvidia“ pajamos iš duomenų centrų technologijų per metus šoktelėjo 112 proc. iki 30,8 mlrd. dolerių ir viršijo analitikų lūkesčius.
Einamąjį ketvirtį „Nvidia“ planuoja pristatyti pirmąsias sistemas su naujuoju „Blackwell“ DI lustu. Tačiau grupė įspėjo, kad tiek „Blackwell“, tiek dabartinės kartos (vadinamųjų „Hopper“) procesorių paklausa kelis ketvirčius viršys pasiūlą.
Šį ketvirtį „Nvidia“ prognozavo 37,5 mlrd. dolerių pajamas, plius minus 2 proc. Tai apytikriai atitiko rinkos lūkesčius.
Atmetus vienkartines įplaukas (angl. special items), „Nvidia“ paskelbė patikslintą šio laikotarpio pelną – 20 mlrd. dolerių, arba 0,81 dolerio vienai akcijai. Analitikai vidutiniškai tikėjosi, kad kompanija uždirbs 0,75 dolerio vienai akcijai, rodo „Thomson Reuters“ surinkti duomenys. Į analitikų įverčius vienkartinės įplaukos paprastai neįtraukiamos.
Bendrovės pajamos per ketvirtį išaugo 93,6 proc. iki 35 mlrd. dolerių, palyginus su pernykščiais 18,1 mlrd. dolerių.
„Dirbtinio intelekto era įsibėgėja, skatindama pasaulinį perėjimą prie „Nvidia“ kompiuterijos, – teigė bendrovės įkūrėjas ir vykdomasis direktorius Jensenas Huangas. – „Hopper“ paklausa ir lūkesčiai dėl „Blackwell“, kuris jau gaminamas, yra neįtikėtini, nes šiuo metu bazinių modelių kūrėjai didina išankstinio mokymo, tolesnio mokymo ir išvadų apibendrinimo apimtis.“
„Dirbtinis intelektas transformuoja kiekvieną pramonę, įmonę ir šalį. Įmonės taiko dirbtinį intelektą, kad iš esmės pakeistų darbų srautus. Sparčiai auga investicijos į pramoninę robotiką. Šalys pradeda kalbėti apie nacionalinio dirbtinio intelekto ir infrastruktūros vystymo svarbą.“