LRT radijo laidoje „Aukso amžius“ Finansų ir kreditų valdymo asociacijos prezidentas Marius Janonas teigė, kad aukštesnių palūkanų metas tęsis apie penkerius metus. Kartu jis pamini, kad gyventojai turi galimybę pasiimti kredito „atostogų“. Deja, dėl jų trumpumo, dalies ekspertų jos vertinamos kaip niekinė pagalba su sunkumais mokant įmokas susidūrusiems bankų klientams.

Lietuvos banko Finansinio stabilumo departamento direktorius Jokūbas Markevičius laidoje pabrėžė, kad centrinis bankas ragina bankus tartis su gyventojais.

„Bankai taip pat nėra suinteresuoti, kad žmonės jiems nemokėtų pinigų. Bankai yra labai suinteresuoti, kad žmonės išgyventų tą laikiną periodą, kai yra finansinis stresas ir galėtų grįžti į mokėjimo periodą. Bankams reikia mokių klientų ir jiems reikia, kad tie klientai ir toliau dešimtmečius mokėtų palūkanas ir paskolos įmokas. Bankai tikrai yra suinteresuoti rasti geriausią sprendimą ir čia nebūtinai reikia įstatimo, bet galima ir banko patiems prašyti atidėjimo“, – akcentavo specialistas.

Tuo metu investicijų valdymo įmonės „Monsoon Capital“ vadovė Eglė Džiugytė teigė, kad yra dalykai, kuriuos galime keisti, ir tie, kurių negalime: „Ką mes galime pakeisti? Tai eiti į bankus ir derėtis. Maržos persitarimas yra realus dalykas“.

Atrodytų labai paprastas pasiūlymas, tačiau ar įmanomas ir kokios papildomos rizikos ir išlaidos gali už to slypėti?

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją