Kodėl ekonomikos inžinerija, o ne klasikinė ekonomika?

Doc. dr. M. Seržantė, konsultuodama abiturientus, jų šeimas, o dažnai – ir savo artimus draugus bei pažįstamus, pastebi, kad jaunuoliai neretai kaip saugesnį arba paprastesnį kelią renkasi socialinius mokslus, ypač tada, kai mokykloje sunkiau sekasi tikslieji mokslai. Vis dėlto ji visuomet rekomenduoja studijuoti tik inžinerijos ir technologijų mokslų universitetuose, net ir pasirinkus socialinių mokslų kryptį.

„Juose studentai mokomi programavimo pagrindų, susipažįsta su inžineriniais sprendimais ir technologinėmis inovacijomis, o tai suteikia konkurencinį pranašumą darbo rinkoje. Europos darbo rinkos tyrimai rodo, kad techninius universitetus baigę socialinių mokslų specialistai įsidarbina greičiau ir dažniau renkasi technologijų, finansų ir inžinerijos sektorius, integruojasi į technologijų valdomas įmones bei institucijas, o absolventų atlyginimai būna aukštesni dėl gebėjimo dirbti su technologiniais sprendimais ir analitiniais įrankiais“, – dalijasi doc. dr. M. Seržantė.

Tai ypač svarbu, nes vien ekonominių, vadybinių ar finansinių žinių nebeužtenka, remdamasi darbo patirtimi ir nuolatiniu bendravimu su verslo atstovais sako VILNIUS TECH ekspertė. 2025-aisiais įmonės ieškos specialistų, kurie sugebėtų ne tik analizuoti duomenis, bet ir kurti inovatyvius inžinerinius sprendimus verslo procesų optimizavimui.

„Verslo poreikiai šiandien aiškūs – specialistai turi gebėti ne tik vertinti rinkos tendencijas, bet ir operatyviai taikyti technologines naujoves. Šiuo atveju kritiniu veiksniu tampa ekonomikos inžinerija – ji peržengia bendrųjų ekonomikos žinių ribas ir suteikia įrankius, reikalingus sudėtingiems verslo iššūkiams spręsti.

Taip pat yra ir su finansų inžinerija – ji tampa reikšmingesnė už tradicinius finansus ar apskaitą, nes apima technologijų valdymo ir skaitmeninių įrankių taikymo gebėjimus“, – tvirtina Ekonomikos inžinerijos katedros docentė.

Milena Seržantė

Specialistų karjera laukia ir Lietuvoje, ir užsienyje

Ekonomikos inžinerijos specialistai – itin geidžiami: jie dažnai tampa verslo arba duomenų analitikais, technologinių inovacijų, skaitmeninių transformacijų vadovais, procesų optimizavimo ekspertais arba tiesiog įgyja pakankamai žinių ir gebėjimų, kad galėtų sėkmingai kurti ir plėtoti nuosavus verslus.

Be to, Lietuvoje veikia daugybė skandinavų bankų, kurie yra vieni didžiausių darbdavių finansų ir ekonomikos sektoriuje.

„Remiantis naujausiais duomenimis, tarp paklausiausių specialistų skandinavų bankuose Lietuvoje – duomenų analitikai, rizikos valdymo specialistai, procesų automatizavimo ekspertai bei technologijų projektų vadovai. Šių specialistų atlyginimai dažnai viršija rinkos vidurkį, o jų paklausa nuolat auga, atspindėdama globalias tendencijas“, – sako VILNIUS TECH mokslininkė.

Užsienyje ekonomikos inžinerijos specialistai taip pat užima svarbias pozicijas tarptautinėse įmonėse, finansų institucijose ir technologijų startuoliuose.

„Jie dažnai dirba verslo plėtros ekspertais, technologinių sprendimų diegimo konsultantais ar skaitmeninės transformacijos lyderiais. Kai kuriose šalyse – Vokietijoje, Nyderlanduose ir Švedijoje – šios profesijos atstovams siūlomas itin konkurencingas atlyginimas ir galimybės nuolat tobulėti“, – priduria doc. dr. Milena Seržantė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją