Pavargę nuo miesto gyvenimo atsikraustė į Alytaus rajoną

Ernestos vyras – didmiesčio vaikas iš Vilniaus. Ernesta – iš Žemaitijos regiono. Sutuoktiniai ne vienerius metus gyveno Vilniuje, ragavo ir migrantų duonos, tačiau su Alytaus rajonu nė vienas neturėjo jokių sąsajų.

„Mes abu jautėmės pavargę nuo miesto triukšmo, judėjimo. Mums patinka gamta, būti joje. Taip ir atėjo mintys apie gyvenimą kaime kur nors Aukštaitijoje ar Dzūkijoje. Be to, vyras jau seniai svajoja turėti daržovių ūkį. Norėdami išbandyti save, išsinuomojom sodybą vienkiemyje Aukštaitijoje ir tai leido suprast, kad mūsų svajonės nesikeitė. Nesinorėjo labai nutolti ir nuo miesto, tad Alytaus rajonas atitiko visus mūsų kriterijus“, – pasakojo Ernesta.

Ernesta Paulauskienė

Nuo minties apie gyvenimą kaime Ernestą su vyru bandė atkalbėti artimi žmonės, esą čia karjeros galimybių kur kas mažiau. Kurį laiką šie argumentai sutuoktiniams buvo labai svarūs, tačiau, populiarėjantis nuotolinis darbas atvėrė visas galimybes svajonės išpildymui.

Ernesta tuo metu turėjo galimybę dirbti nuotoliu socialinių tinklų administravimo, turinio kūrimo ir virtualaus asistavimo srityje.

Taip pat ji mėgsta aktyvų gyvenimo būdą – sportuoja, lanko šokius, tapybos užsiėmimus – ir kaip pati sako, gyvendama šiame krašte ji nieko nepasigenda.

Ernesta Paulauskienė

Planus kurti ūkį artimieji vertino skeptiškai

„Kai apie savo planus iš miesto kraustytis gyventi į kaimą ir ten kurti ūkį pasakėme artimiesiems, tėvai, ypač seneliai šiuos planus vertino skeptiškai, stebėjosi, kad jauni žmonės gyvenimą didmiestyje iškeičia į ūkį, sakė, kad laukia daug sunkaus darbo. Bet juk šiais laikais ūkiai gali būti modernūs ir daug darbų už mus padaro technologijos“, – sakė Ernesta.

Šiuo metu šeima turi daržininkystės ūkį savo reikmėms. Lysvėse augina pomidorus, agurkus, paprikas, kopūstus, žirnius, dumplūnes, špinatus, salotas, moliūgus, cukinijas, krapus, svogūnus ir kitas daržoves.

„Darbo išties daug ir tikrai yra ką veikti, tačiau tai mūsų tikrai neatgrasė nuo planų plėsti ūkį. Kitąmet norėtume ir vištų turėti“, – tikino moteris.

Ernesta Paulauskienė

Atrado Karališkąją jogą

Ernesta yra puikus pavyzdys, kaip net gyvenant kaime įmanoma ne tik užsiimti įvairiomis veiklomis, bet ir susikurti darbo vietą sau. Prasidėjus pandemijai, tąkart Kanadoje apsistojusi moteris neteko darbo. Draugų, giminaičių šalia nebuvo, atsirado daug laisvo laiko. Tada netikėtai jos dėmesį patraukė jogos praktikos.

„Tuo metu man tai buvo puiki terapija. Vėliau pradėjau lankyti įvairius kursus ir galiausiai pasirinkau Kundalini jogos praktikas. Tai kitaip vadinama Karališkoji joga, nes iš visų jogos rūšių surinkusi viską, kas geriausia. Tai ne tik fiziniai, bet ir kvėpavimo, meditacijos, mantrų pratimai. Tai energetiškai stipri joga, veikianti pasąmonės blokus“, – apie Kundalini jogos ypatumus pasakojo Ernesta.

Pasak jos, galiausiai atėjo metas, kai jai norėjosi savo turimomis žiniomis dalintis su kitais, todėl gimė planai vesti jogos kursus. Ne veltui jogos trenerė lankė ir bendradarbystės centro „Spiečius“ verslo akceleravimo mokymus, mentorystės programą, kurią remia ir Alytaus rajono savivaldybė.

Ernesta Paulauskienė

Šiuo metu jau renka trečią jogos užsiėmimų grupę.

„Jogos užsiėmimų paklausa didėja, nes šiuolaikinis gyvenimo tempas žmones verčia ieškoti būdų, kaip psichologiškai, emociškai atsipalaiduoti, pasikrauti energijos, palaikyti gyvenimo balansą ar net išspręsti kai kurias su psichika susijusias sveikatos problemas“, – tikina Ernesta.

Alytaus rajono savivaldybės inf.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją