Nerimas dėl vištų
Iloną Pratkelienę į veterinarijos kelią nukreipė močiutė, ir štai jau 33 metus ji sukasi tarp 80 tūkst. vištų – dirba gamybos vadove žemės ūkio bendrovėje „Sparnai“.
„Tai yra gyvi paukščiai, sprendimus turi priimti čia ir dabar, – apie darbo ritmą pasakoja I. Pratkelienė. – Negali laukti nė minutės. Turiu atsakingus darbininkus, puikias paukštininkes – tad darbas virte verda“.
Pasak I. Pratkelienės, gyvulininkystės technologės darbas spėrus: „Kaip tu dedeklę užsiauginsi – taip ji tau ir dės kiaušinius. Svarbiausia yra kantrybė. Ir paverkiu, ir atrodo, jau nebedirbsiu, bet vėl lekiu prie savo vištų“.
„Atsakingumo, rūpestingumo genai, matyt, eina iš kartos į kartą. Bet kaip negaliu dirbti, netvarkos nepernešu. Viską turiu padaryti iki galo“, – pripažįsta Ilona Pratkelienė.
Paklausta, kuo vištos geriau už žmones, Ilona atsako su paukštininkams būdinga pauzele: „Jos nekalba. Niekada nepasakys, ar jai ką skauda. Tu pati turi nuspėti, kad kažkas negerai“.
Pasiteiravus, ar ne likimo pirštas lėmė jos atsidūrimą žemės ūkio bendrovėje, šypteli: „Be abejo, „Sparnai“ susieti su paukščiais. Ir jaunimui palinkėčiau dirbti atsakingai, nebijoti darbo su „paukštukais“. Kartais jie būna geresni nei žmonės“, – reziumavo gyvulininkystės technologė.
Atgaiva tarp gyvūnų
Danutos įkurtoje rančoje „Myliu kaimą“ jų sukiojasi nemažai – ožkos, avys, triušiai ir įvairiausi paukščiai. Visi norintys juos gali liesti, šerti ar tiesiog kartu pasivaikščioti po teritoriją.
„Visgi kirbėjo man mintis atsidurti kaime“, – prisipažįstą Danuta. Taip prieš 9 metus ji su vyru ir persikėlė į gan atokų mišką netoli Karčiupio. Susilaukusi antro sūnaus Danuta socialiniuose tinkluose pasidalino nuotraukomis iš kaimo. Šios suviliojo pažįstamus, kurie vis teiravosi, ar galėtų atvykti į jos ūkį ir pabūti su gyvūnais, parodyti juos vaikams.
Nemaža dalis gyvūnų yra padovanoti. „Kai gyvūnas tampa tarsi augintis, šeimininkai nebegali jo suvalgyti, ieško jiems naujų gerų namų ir tokiu būdu jie patenka į mūsų ūkį. Tenka rūpintis jų gerove. Kiekvienas gyvūnas turi ir savo vardą, ir išskirtinę patekimo istoriją. Žmonėms patinka jų klausytis“, – porino Danuta.
Tačiau avantiūra pasiteisino – žmonėms reikia gamtos, o buvimas tarp gyvūnų – tai ne tik edukacija, bet ir poilsis visai šeimai. Čia vaikai sužino daug juokingų istorijų. Šeimoms įdomu stebėti triušių lenktynes ar vištų maudynes smėlyje.
Paklausta ar norėtų grįžti į darbą nuo 8 iki 17 val., Danuta sako, kad toks galėtų būti juodžiausias jos sapnas.