„Per pastaruosius metus teisinių paslaugų rinka augo. Tačiau tiek teisės studentų, tiek jau baigusiųjų studijas teisininkų, advokatų, advokatų padėjėjų Lietuvoje trūksta. Į rinką, kuri reikšmingai plečiasi kasmet, neateina nauji žmonės. Augantis bendrasis šalies vidaus produktas (BVP), investicijų svarba, konsolidaciniai sandoriai, ekonomikos skaitmenizavimas lemia įmonių plėtrą, o kartu ir teisininkų, galinčių padėti įgyvendinti tuos procesus, poreikio didėjimą“, – pranešime žiniasklaidai teigia I. Norkus.
Poreikį diktuoja ir startuolių plėtra
Prie didėjančio teisės specialistų poreikio šalyje prisideda ir Lietuvoje besikuriantys finansinių technologijų (fintech) startuoliai, sako Evelina Latyšovič, globalios personalo sprendimų bendrovės „Manpower“ Lietuvos padalinio verslo operacijų vadovė. Pastarieji ženkliai prisideda prie kovos rinkoje dėl teisininkų.
„Fintech startuoliams pageidaujant gauti licenciją veiklos vykdymui Lietuvoje neretai reikalinga teisininkų pagalba ruošiant dokumentus. Be to, šiems startuoliams reikia įdarbinti bent vieną asmenį, kuris būtų atsakingas už pinigų prevencijos bei klientų pažinimo procesus. Šiems specialistams dažnu atveju keliamas reikalavimas būti baigus teisės studijas“, – pasakoja E. Latyšovič.
Įprastai specialistams, ateinantiems dirbti dar besikuriančiuose startuoliuose siūlomas labai konkurencingas darbo užmokestis, sako ekspertė. Nors daliai rinkoje esančių darbuotojų nedrąsu keisti darbo vieną, kitiems tai atrodo ne tik profesiškai, bet ir finansiškai patrauklu.
Augantys atlygiai
Anot I. Norkaus, dabar itin palankus metas jauniesiems teisininkams ne tik dėl vis augančio teisinių paslaugų poreikio. Besivaržydami dėl specialistų darbdaviai siūlo ir konkurencingus atlygius, kurie, pasak teisininko, Lietuvoje gali augti nuo 6 iki 10 proc.
Kylančius teisininkų atlyginimus akcentuoja ir E. Latyšovič:
„Pastaraisiais metais pastebime vidutinio siūlomo darbo užmokesčio padidėjimą 7 proc. Labai tikėtina, kad atlyginimai kils ir toliau. Teisininkų poreikis jau kelerius metus yra gana aukštas. Daugiausiai įmonės ieško vyresniųjų ar vidutinio lygio specialistų.“