Kokia yra sėkmingo verslo formulė?

Anot M. Jovaišos, sėkmingo verslo paslaptis slypi ne piniguose, o gebėjime sukurti prasmingą produktą, kuris keistų žmonių gyvenimus. Jis tvirtina, kad siekį praturtėti būtina pakeisti troškimu kurti ir augti – tik taip verslas tampa prasmingas.

„Jeigu manęs klaustų, kaip uždirbti milijoną, atsakyčiau, kad reikia nesistengti to milijono uždirbti, bet sukurti vertę. Svarbiausia yra sutelkti dėmesį į darbą ir tai, kad tavo produktas būtų prasmingas ir reikalingas, o milijonai ateis savaime,“ – pasakojo leidėjas.

Savo žymųjį projektą „Neregėta Lietuva“ Marius pradėjo dėl noro įamžinti Lietuvos grožį iš nematytų, įdomių rakursų, kuriais galėtų žavėtis ne tik tautiečiai, bet ir kitos šalys atkreiptų dėmesį į Lietuvos unikalų kraštovaizdį. Fotografas teigia, jog tai buvo ne verslo, o kūrybos projektas, kurio kiekvienas etapas buvo kupinas netikėtumų ir reikalavo daug pastangų, tačiau žmonių susižavėjimas ir įvertinimas tapo didžiausiu atlygiu:

„Ši patirtis parodė, jog pelno siekis – tik šalutinis produktas, kai verslas gimsta iš kūrybos ir nuoširdaus noro dalytis.“

Marius Jovaiša

Tikroji finansinė laisvė – gebėjimas valdyti išteklius ir riziką

Nors finansinis stabilumas yra svarbus, M. Jovaiša pabrėžia, kad pinigai – tik viena finansinės laisvės dalis. Jo manymu, laisvė kyla iš gebėjimo efektyviai valdyti ne tik turimus pinigus, bet ir savo lūkesčius bei sprendimus:

„Pinigai niekada nebus beribiai, todėl reikia išmokti gyventi su tuo, ką turi. Kiekvienas gali turėti tik ribotus išteklius, o finansinė laisvė kyla iš gebėjimo protingai tvarkyti turimus pinigus ir visada turėti rezervų.“

Verslininkas pabrėžia, kad svarbu išmokti protingai investuoti ir suprasti rizikos diversifikacijos svarbą, kai investicijos apima įvairias klases, įskaitant tiek mažos, tiek didesnės rizikos projektus. Pasak jo, finansinė laisvė – tai gebėjimas valdyti finansus kasdieniniame gyvenime ir atsakingai planuoti ateitį, taip užtikrinant stabilumą ir nuolat mokinantis, tobulinant savo sprendimų priėmimo įgūdžius.

Marius Jovaiša ir Workland vadovė Lietuvoje Laura Panovienė

Kūryba ir mokymasis – nesibaigiantis saviugdos kelias

Mokymasis Mariui Jovaišai – nuolatinė gyvenimo dalis, būdas atrasti prasmę kasdienybėje bei savotiška meditacija, leidžianti sutelkti dėmesį ir nuolat ugdyti savo gebėjimus. Workland studijoje menininkas pasakojo, jog kiekvieną rytą pradeda ankstyvu bėgimu, jau daug metų mokinasi kinų kalbos, siekdadamas kiekvieną dieną būti bent truputį geresniu nei vakar.

„Man mokymasis yra įkvėpimo ir augimo šaltinis – džiaugiuosi galėdamas matyti, kad kasdien žengiu po mažą žingsnelį link asmeninio tobulėjimo. Mokymasis gali tapti gyvenimo būdu, kai esi pasiruošęs siekti daugiau,“ – dalijasi jis.

Interviu metu Marius pasidalijo artimo draugo ir verslo partnerio mintimi, kad žmogus neturėtų susireikšminti – tikroji lyderystė gimsta ne iš valdžios ar pinigų, o iš gebėjimo būti jautriam ir supratingam aplinkiniams. Mariaus nuomone, tikrasis sėkmės receptas slypi kuklume ir gebėjime išlikti paprastu, kad ir kokius didelius pasiekimus žmogus beturėtų:

„Gali kurti ir siekti didelių dalykų, bet visada turi prisiminti, kad esi paprastas žmogus, o tavo vertė kyla ne iš pinigų, bet iš to, kiek tu pats prisidedi prie kitų gerovės. Norint būti sėkmingu reikia likti paprastu žmogumi, kuris suvokia savo vietą ir vertę. Tai, ką sukuriame, lieka po mūsų. Tačiau svarbiausia, ką žmonės mato, yra ne tik pasiekimai, bet ir žmogaus prigimtis – jo gebėjimas mylėti ir suprasti.“

Daugiau apie tai, kokie yra sėkmingo verslo kriterijai bei kokią įtaką versliam charakteriui turi nuolatinis mokymasis ir sveikas gyvenimo būdas – laidoje „Kaip“ per Delfi Video ir Delfi YouTube kanale:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)