Pirmoji trilogija, pirmoji fantastika
Agnė Bausienė geriausiai žinoma kaip meilės romanų su erotikos prieskoniais rašytoja. Nedidelės, tačiau meilės, aistros, kartais šiokio tokio kriminalo ir netikėtų likimo vingių pilnos knygos tapo ne vienos moters geriausiais atostogų skaitiniais, vakaro palydovais. Agnės knygos puslapiai šnara tada, kai moterys po dienos darbų prisėda pailsėti ir skirti laiko sau.
Veikiausiai ne veltui kraštietė pakilo į aštuntąją vietą tarp skaitomiausių bibliotekose lietuvių autorių.
Tačiau išleidusi septynis meilės romanus, kurių vienas – su tęsiniu, Agnė nusprendė žengti ir į sau naujus vandenis. Ji parašė fantastinį meilės romaną „Noroko rūmų trilogija“. Kiekvieną rudens mėnesį bus išleista vis nauja trilogijos knyga.
„Šios trilogijos turinys, sakyčiau, labai skiriasi nuo mano ankstesnių knygų. Veiksmas vyksta mano išgalvotame pasaulyje, kuris jau labai seniai sukosi mano galvoje.
Vis dėlto erotika, meilė, erotinė įtampa yra vienas iš pagrindinių aspektų šioje trilogijoje“, – pasakoja rašytoja pridurdama, kad paliečiama ir išgalvoto pasaulio karalystės politika, vykstantis karas, yra magijos elementų, tad knygoje bus ir aštresnių puslapių.
Knyga per savaitę
Nors A. Bausienė visuomet pasižymėjo itin greitais tempais, tačiau knyga per savaitę? Pasirodo, jai įmanoma ir tai.
„Pirmąją trilogijos dalį parašiau senokai, o paskutinės dvi dalys išgvildentos per vasarą. Paskutinė knyga mušė visus rekordus, nes ją rašydama per dieną esu parašiusi maksimalų žodžių skaičių, per 7 500, o ir pati knyga parašyta buvo per 7 dienas, žinoma, neįskaitant pasiruošimo ir redagavimo“, – sako pašnekovė.
Agnė priduria, kad ko jau ko, o pasiruošimo šioms knygoms reikėjo išties nemažai. Nors pati trilogija užsimezgė jos galvoje išgirdus dainą, užtruko laiko, kol istorija įgavo ryškesnius kontūrus.
„Rašyti trilogiją, nemeluosiu, buvo sunku. Pirmas kelias savaites, po to, kai išgirdau tą dainą ir manyje užsimezgė knygos pamatai, be sustojimo galvojau apie istoriją, visą pasaulį, kurį galėčiau sukurti. Nuolat rašiausi idėjų nuotrupas, dariausi minčių lietų, buvo visko.
Nežinau, ar galėčiau visada rašyti vien apie savo sugalvotus pasaulius. Tai reikalauja labai daug planavimo, mąstymo, rašymo procesas visai kitoks, reikia labai daug visko atsiminti“, – neslepia knygų autorė.
Knygų viršelius kūrė pati
Agnė nupiešė ir „Noroko rūmų trilogijos“ žemėlapius bei sugeneravo knygų viršelius. Tiesa, leidykla juos patobulino, tačiau rašytoja sako, kad dirbtinio intelekto pagalba sukurti vizualai, knygos veikėjų ir aplinkos paveikslai padeda ir jai, ir skaitytojams. Nors, tiesa, jos knygos dar be iliustracijų, tačiau jomis ji pagyvina savo socialinio tinklo įrašus.
„Visai neseniai pradėjau naudotis dirbtinio intelekto siūlomomis galimybėmis ir kurti veikėjus su juo man labai patinka. Taip pati galiu geriau įsivaizduoti knygos personažus, o ir savo socialiniame tinkle galiu parodyti iliustracijas visiems sekėjams, kad ir jie geriau įsivaizduotų, apie ką bus knygos“, – pasakoja Agnė.
Erotinius romanus skaityti reikėtų vyrams
Nors Agnės gerbėjos daugiausia yra moterys, pati rašytoja sako, kad paskaityti meilės romanus reikėtų ir vyrams.
„Visuomet galvojau, kad meilės, erotinius romanus pirmiausia reikėtų paskaityti vyrams. Manau, tada moterys santuokose būtų laimingesnės, o ir skyrybų būtų mažiau“, – juokiasi Agnė ir priduria, kad visgi žino ir vyrų, kurie ištikimi jos knygų gerbėjai, su ne mažesniu nekantrumu nei jų antrosios pusės laukia naujų Agnės kūrybos vaisių.
***
Šis straipsnis yra specialaus „Delfi Karjera“ projekto ciklo „Tai įdomu!“ dalis. Ciklas skirtas papasakoti skaitytojams apie įdomius žmones, jų karjeros pokyčius, įspūdinga veikla užsiimančias organizacijas. Jei jūs toks esate arba tokių pažįstate, susipažinkime. Rašykite man: roma.macijauskaite@delfi.lt.