Tuo labiau kad kai kurių IT specialybių žmonių nepakeisi specialistais iš Indijos ar kitų ne tokių brangių šalių.

Apie tai laidoje „Verslo požiūris“ kalbėjomės su Giedre Kaminskaite-Salters, „Telia Lietuvo“ vadove.

Direktorė sako, kad ne vadovai įmonėje gauna didžiausią atlyginimą, o žmonės, kurie kuria didžiausią vertę. Jiems apie 30 metų. Dėl tų pačių žmonių konkuruoja visos sektoriaus įmonės, yra priverstos jų ieškoti Indijoje ir Afganistane, nes švietimo sistema bei verslas juda priešingomis kryptimis. Neskatinamos programos, kurių studentai iš karto virstų darbuotojais. Tokių žmonių, dėl kurių visi kovoja, telekomunikacijų sektoriuje – dešimtys tūkstančių.

„Telekomunikacijų ir technologijų sektoriuje matome, kad talentai vis sunkiau įperkami ir pasiekiami. Mūsų sektoriuje talentai – tai programuotojai, inžinieriai; jų vis sunkiau rasti, nes pasaulis tapo dar mažesnis. Ar dirbsi Lietuvai, ar didžiulei tarptautinei korporacijai iš Balio, nėra skirtumo. Norint pritraukti šiuos specialistus, atlyginimas turi būti konkurencingas. Tada turi svarstyti, ar gali sau leisti turėti tiek talentų, kiek turi, ar juos atsirinkti“, – dėsto G. Kaminskaitė-Salters.

Ji sako, kad „Telios“ žmonės dirba iš įvairiausių sričių nuo Lenkijos iki Indijos, ir mokėti jiems reikia tarptautinio lygio algas, nelygu, kurios šalies tai pilietis, nors mūsų BVP atsilieka nuo europinio vidurkio.

Iš kitos pusės, dėl dirbtinio intelekto ir automatizavimo kai kurių specialybių darbuotojų skaičius mažinamas.

„Talentų atlyginimas kur kas didesnis nei vidutinis, tačiau iš tokių žmonių reikalaujama labai daug. Jie gali gyventi neskaičiuodami“, – aiškina G. Kaminskaitė-Salters ir sako, kad, paskelbus apie etatų mažinimą, kai buvo atsisakyta kelių šimtų darbuotojų, su „Telia“ susisiekė virš 20 įmonių, kurios nori perimti šiuos žmones.

Giedrė Kaminskaitė-Salters

Direktorė įvardina ir skaičius:

Technologijų sektorius. Jei „Telia Lietuvoje“ išlaikys specialistus iš technologijų sektoriaus, jų atlyginimai gali būti nuo 3000 iki 7000 eurų per mėnesį, priklausomai nuo vaidmens ir atsakomybės.

1. Vadovaujamosios pozicijos. Užimantys aukštesnes pozicijas (direktoriai ar vadovai) gali gauti atlyginimus, viršijančius 8000 eurų per mėnesį su mokesčiais, galbūt net ir daugiau, priklausomai nuo jų patirties bei įmonės dydžio.

2. Specializuoti talentai. Jei liks itin specializuotų ir unikalių specialistų, jų atlyginimai gali būti dar didesni, kad pritrauktų ir išlaikytų geriausius talentus rinkoje.

„Nieko nuostabaus, kad aukščiausius atlyginimus uždirba aukščiausio lygio vadovai, valdymo ir patyrę IT specialistai. Taip pat nieko keisto, kad ne tik jie uždirba solidžius atlyginimus. Kas uždirbs didžiausius, priklauso nuo įvairių priežasčių: rinkos sudėties, paklausos ir pasiūlos santykio, aukštą pridėtinę vertę kuriančių verslų kiekio bei jų investicijų dydžio, geidžiamų darbuotojų, turinčių darbo rinkoje paklausių įgūdžių, žinių, nuo ompetencijų kiekio ir konkurencijos dėl jų lygio“, – sako Rita Karavaitienė, darbo portalo „CV-Online“ rinkodaros vadovė.

R. Karavaitienė vardina, kokių specialybių atstovai gali tikėtis didžiausių atlyginimų. Tai nišinės, naujos, sparčiai auginančios paklausas, bet ne masinės pareigos, kurioms užimti reikia tam tikro išsilavinimo, patirties ir ekspertiškumo; pvz., pastaruoju metu duomenų mokslo specialistams, verslo analitikams siūlomi atlyginimai yra vieni iš didesnių rinkoje.

Kiek vidutiniškai į rankas mokama paklausiausių specialybių atstovams.

20 darbo sričių su didžiausiais atlyginimais

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)