Pinigai – tik priemonė, bet ne tikslas

27 metai verslo srityje, vadovaujančios pareigos ir svarbūs projektai – taip atrodė reikšminga D. Dominienės gyvenimo dalis. Laidoje „Kaip“ žinoma verslininkė prisimena savo karjeros pradžią mokesčių inspekcijoje, kur įgijo vertingų finansų analizės ir pinigų srautų valdymo įgūdžių ir žinių, tapusių tvirtu pagrindu tolimesniems profesiniams žingsniams. Tačiau, net ir pasiekusi įspūdingų rezultatų, Diana jautė, kad gyvenimas yra daugiau nei tik verslas.

„Vaikystėje svajojau būti milijoniere, nes maniau, kad tai atneš laimę. Tačiau pasiekusi finansinį stabilumą supratau, kad tikroji laimė slypi prasminguose santykiuose, savirealizacijoje ir vidinėje harmonijoje,“ – įžvalgomis dalijosi moteris.

Diana Dominienė

Pasak verslininkės, daugelį žmonių nuo finansinės sėkmės stabdo paveldėti įsitikinimai. Ji pastebi, kad posovietinėje erdvėje ilgą laiką vyravo nuostatos, kad turtingi žmonės yra nemoralūs. Tokie stereotipai dažnai tampa nematomomis kliūtimis dabarties kartai, tačiau Diana tiki, kad jas galima įveikti keičiant įsitikinimus:

„Man visada sekėsi, visuomet jaučiausi esant tinkamoje vietoje tinkamu laiku. Tačiau vienas kolega kartą pasakė: „Tie, kurie būna tinkamoje vietoje tinkamu laiku, yra drąsūs ir ryžtasi pasinaudoti galimybėmis.“ Tai privertė mane susimąstyti – juk niekas savaime nesusiklosto. Gyvenimas priklauso nuo to, kaip priimame iššūkius ir juos įveikiame.“

Šiandien moteris daugiau dėmesio skiria darbui su žmonėmis, padėdama jiems gerinti savo gyvenimą keičiant giluminius įsitikinimus neuroedukacijos pagrindu. Ji teigia, kad didžiausias džiaugsmas – matyti, kaip žmonės keičiasi, suvokia, jog jų gyvenimas gali būti kitoks, ir pradeda jį kurti iš naujo.

Pasąmonė – mūsų (ne)sėkmės šaltinis

„Workland“ studijoje neuroedukaciją puoselėjanti D. Dominienė atskleidė, kad daugelis mūsų gyvenimo sprendimų kyla ne iš sąmoningo proto, bet iš pasąmonės. Ji aiškina, kad būtent pasąmonė dažnai valdo mūsų sprendimus, kurie atrodo sąmoningi, bet iš tikrųjų yra paremti giliai įsišaknijusiomis nuostatomis.

„Žmogus gali norėti finansinės sėkmės, tačiau pasąmonėje tikėti, kad pinigai yra blogis. Tokie prieštaravimai tampa kliūtimis, kurios trukdo judėti pirmyn. Dažnai žmonės klausia, kodėl stengiasi, bet rezultatų nėra. Priežastis slypi ne gebėjimuose, o pasąmonėje,“ – aiškina specialistė.

Pasak jos, daugelį mūsų riboja dar vaikystėje susiformavę pasąmoniniai scenarijai. Šie scenarijai veikia kaip autopilotas, neleidžiantis judėti į priekį ir vis iš naujo įtraukia į tas pačias situacijas – nesėkmes, konfliktus ar netinkamus santykius. Neuropraktikė pabrėžia, kad šie scenarijai nėra atsitiktiniai – tai mūsų vidinių įsitikinimų rezultatas.

Diana Dominienė ir Workland vadovė Lietuvoje Laura Panovienė

Iššūkiai kaip augimo variklis

Laidoje Diana dalinosi, kad vienas reikšmingiausių jos karjeros šuolių buvo sprendimas pereiti iš stabilios užsienio kapitalo įmonės į vieną didžiausių Lietuvos privačių įmonių grupių – „Vilniaus prekybą“. Pasak jos, tai buvo milžiniškas iššūkis – naujos pareigos, didesnė atsakomybė ir visiškai kitokia aplinka. Šis sprendimas, kuris tuo metu atrodė beprotiškas net artimiausiems žmonėms, tapo vienu svarbiausių jos karjeros posūkiu.

Ji tiki, kad augimas vyksta tik tuomet, kai išeiname iš komforto zonos. Stabilumas ir ramybė gali būti malonūs, tačiau per ilgai užstrigus tokioje būsenoje, gyvenimas praranda prasmę.

„Man gyvenimas įdomus tik tada, kai susiduriu su naujais iššūkiais. Jei viskas tampa pernelyg ramu, jaučiu, kad nebegyvenu. Mano smegenys nori iššūkių – tik tada jaučiuosi gyva,“ – dalijasi savo mintimis verslininkė.

Pasak D. Dominienės, kiekvienas žmogus gali gyventi pilnavertį gyvenimą, o sėkmė ir laimė nėra atsitiktinumai – tai sąmoningi pasirinkimai, kuriuos galima padaryti pradedant gilintis į save:

„Svarbiausia – tikėti, kad pokyčiai yra įmanomi. Net jei jaučiatės užstrigę, žinokite, kad vidinius įsitikinimus galima pakeisti, o gyvenimą – transformuoti.“

Daugiau apie tai, kaip sukurti gyvenimą, atitinkantį tikruosius tikslus ir vertybes bei ar laimė slypi piniguose - laidoje „Kaip“ per Delfi Video ir Delfi YouTube kanale.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)