64 metų Mukeshas Ambani yra Indijos milijardierius, vadovaujantis „Reliance Industries Ltd.“ įmonei, kuri „Fortune Global 500“ buvo įvertinta kaip didžiausia vertę turinti šios šalies kompanija.
Šių metų „Forbes“ duomenimis, M. Ambani yra turtingiausias žmogus Azijoje. Jo turtas vertinamas 90 mlrd. JAV dolerių. Jis taip pat yra 11 turtingiausias žmogus pasaulyje. Verslininko įmonė užsiima energetika, cheminėmis medžiagomis, dujomis, prekyba, telekomunikacijomis, žiniasklaida ir tekstile. Bendrovė, turinti daugiau nei 236 tūkst. darbuotojų, yra viena didžiausių šalies darbdavių.
Verslininkas dalijasi rekomendacijomis, kokios knygos šiais metais jam paliko didžiausią įspūdį.
Fareed Zakaria. „Ten Lessons for a Post-Pandemic World“ („Dešimt popandeminio pasaulio taisyklių“)
Fareedas atskleidžia keletą akivaizdžių panašumų tarp COVID-19 pandemijos ir kai kurių pražūtingiausių nesenos praeities įvykių, kad parodytų, jog pasaulinės krizės dažnai kyla iš netvaraus gyvenimo būdo ir silpnų valdymo struktūrų.
Šias problemas būtina spręsti nedelsiant, o tai galima padaryti tik efektyviai vadovaujant, keičiant gyvenimo būdą ir bendradarbiaujant tarptautiniu mastu.
Knygoje Indijos verslininkui įstrigo viena citata: „Protrūkių neišvengsime, tačiau pandemijų – galime“.
Ray Dalio. „Principles for Dealing With the Changing World Order: Why Nations Succeed and Fail“ („Principai, kaip elgtis su besikeičiančia pasaulio tvarka: kodėl tautoms pasiseka arba ne“)
Įdomi knyga, kurioje paaiškinama dinamika, daugiau nei 500 metų nuosekliai lėmusi didžiųjų šalių sėkmes ir nesėkmes.
Ji padeda suprasti, kodėl naujieji laikai greičiausiai radikaliai skirsis nuo tų, kuriais gyvename dabar.
Privalomas skaitinys politikos formuotojams, verslininkams, vadovams ir, svarbiausia, jaunimui.
Alec Ross. „The Raging 2020s: Companies, Countries, People—and the Fight for Our Future“ („Siautulingas trečiasis dešimtmetis: kompanijos, šalys, žmonės – ir kova už mūsų ateitį“)
Knygoje gilinamasi į tai, kaip keletą dešimtmečių šiuolaikinę civilizaciją palaikęs socialinis kontraktas – neišsakytas susitarimas tarp vyriausybių, bendrovių ir žmonių – skaitmeniniame amžiuje išgyvena fundamentalias permainas.
Autorius siūlo interviu su kai kuriais svarbiausiais mūsų laikų mąstytojais apie politines ir ekonomines jėgas, prisidėjusias prie šių permainų, ir apie tai, kas laukia mūsų civilizacijos ateityje.
Mauro Guillén. „2030: How Today’s Biggest Trends Will Collide and Reshape the Future of Everything“ („2030-ieji: Kaip pagrindinės nūdienos tendencijos susidurs ir pakeis visą ateitį“)
Knygoje netrūksta įžvalgių projekcijų apie pasaulinę situaciją 2030-aisiais, ypač apie galimus demografijos pokyčius ir jų įtaką pasaulio ekonomikos perspektyvoms.
Joje taip pat nagrinėjamos urbanizacijos, technologijų, priešokio ekonomikos ir automatizacijos tendencijos, kurios neišvengiamai formuos pasaulį po „Covid“.
Josh Linker. „Big Little Breakthroughs: How Small, Everyday Innovations Drive Oversized Results“ („Dideli maži proveržiai: kaip smulkūs kasdieniai patobulinimai padeda pasiekti milžiniškų rezultatų“)
Šią knygą tiesiog būtina perskaityti visiems antrepreneriams.
Suprasite, kad smulkūs kūrybiški veiksmai versle atneša didžiulį atlygį.
Kultivuodami kasdienes mikroinovacijas, asmenys ir organizacijos gali efektyviai susidoroti su sudėtingais iššūkiais ir sėkmingai pasinaudoti naujomis popandeminio pasaulio galimybėmis.