Pranešime biržai rašoma, kad AUGA group, AB netiesiogiai kontroliuojama bendrovė ŽŪK „AgroBokštai“ (toliau – Bendrovė) išleido privačias obligacijas (toliau – Obligacijos), kurių bendra nominali vertė – 6 000 000 Eur. Bendrovė įsipareigojo iki 2024-10-27 d. išpirkti iš investuotojų Obligacijas ir sumokėti priskaičiuotas, bet neišmokėtas palūkanas. Kadangi Obligacijų išpirkimo diena yra ne darbo diena, Obligacijos turi būti išpirktos ne vėliau nei iki 2024-10-28 d.

Bendrovė siekia įgyvendinti savo įsipareigojimus pagal Obligacijų sutartis, tačiau Obligacijų refinansavimo procesas užtruko.

„Mūsų įsipareigojimai investuotojams nesikeičia: dedame visas pastangas išpirkti pradelstą privačių obligacijų emisiją, o įsipareigojimą išmokėti palūkanas investuotojams įgyvendinome laiku ir tinkamai. Šiuo metu toliau aktyviai dirbame ties obligacijų išpirkimo klausimu.

Suprantame investuotojų susirūpinimą ir siekiame, kad ši situacija būtų išspręsta kuo greičiau. Bendradarbiaujame su investuotojais, obligacijų patikėtiniu, siekdami užtikrinti sklandų ir skaidrų procesą“, – sako Kęstutis Juščius, AUGA group, AB valdybos pirmininkas.

Įmonė garsi ir savo kuriamu biometanu varomu traktoriumi. Rugsėjį Rinkos dalyvius suaudrino žinia, kad „Auga“ sieks didžiulės ILTE (buvusi „Invega“) paskolos, nes biometanu varomą traktorių norėtų vystyti ne iš savo apyvartinių lėšų. Tuo labiau, kad vienos didžiausių Europoje ekologinių ūkių grupės, kurios akcijos kotiruojamos biržoje, finansiniai rezultatai neblizga.

Jie buvo labai nekokie net 2022 metais, kuriuos ūkininkai tiesiai įvardino kaip „auksinius“ – dėl karo Ukrainoje šokus derliaus supirkimo kainoms dauguma Lietuvos ūkių pelnus didino keletą kartų, jei lygintume su vidutiniais metais.

Įtaria, kad eurai dings

„Mes įtariame galimą aferą ir apgavystę, kuri ilgainiui gali pakenkti viso žemės ūkio sektoriaus reputacijai ir patikimumui. Prašoma suma investicijoms konkurencijoje yra niekinė, nes pasaulio gamintojai jau investavo milijardus ir nukeliavę labai toli į ateitį. Matant dabartinę „Auga“ finansinę situaciją, kyla pagrįstų abejonių ar įmonė yra pajėgi investuoti toliau ar apskritai yra pajėgi įgyvendinti projektą ir kokia to projekto nauda, nes perspektyvų nematyti. Tokio būdu ILTE galimai „sudegins“ mokesčių mokėtojų pinigus akivaizdžiai žlugusiam projektui finansuoti“, – teigia Erikas Bėrontas, Lietuvos žemės ūkio technikos asociacija vadovas.

Pati „Auga“ atkerta, kad šie kaltinimai tik konkurentų plakimas piktais liežuviais.

„Žemės ūkio technikos asociacijos keliamame „susirūpinime“ dėl mūsų iš ILTE prašomos paskolos matome ne ką kitą, kaip finansinį suinteresuotumą šiomis lėšomis ir dirbtinai kuriamas abejones“, – „Delfi“ atsiųstame komentare sako Kęstutis Juščius, „Auga group“ valdybos pirmininkas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją