Tai yra dalis bendros 230 mln. eurų vertės lengvatinių paskolų finansinės priemonės „Pokytis“, kurį ILTE paleido su Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIM).

„Paskolos „Pokytis“ orientuotos į Lietuvos ekonomikos transformaciją ir pramonės verslų konkurencingumo didinimą. Praplėtus finansavimo kryptis sudarome sąlygas įvairių dydžių pramonės įmonėms inovatyvių technologijų, skatinančių tvarių produktų gamybą, diegimui“, – pranešime teigė ILTE Produktų valdymo departamento direktorė Ausma Bartkutė.

Įmonės lengvatinėmis sąlygomis dešimtmečiui gali pasiskolinti iki 10 mln. eurų su 1 proc. dydžio palūkanų marža ir kintamu 6 mėn. EURIBOR. Verslai, įgyvendinę tam tikras sąlygas, gali gauti iki 10 proc. dotaciją suteiktos paskolos sumos daliai nurašyti.

Iš visos „Pokyčio“ priemonės 99 mln. eurų skirta Sostinės regione aukštą pridėtinę vertę kuriančių pramonės įmonių skaitmeninimui, 49,5 mln. eurų – Vidurio ir vakarų Lietuvos regiono pramonės įmonių skaitmeninimui.

Taip pat 50,1 mln. eurų skirta pramonės įmonių transformacijai, 32,6 mln. eurų – mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ), dalyvaujančių trumpų vertės grandinių kūrime, modernizavimui.

Pagal priemonę jau suteiktos 2 paskolos 5,6 mln. eurų sumai – po vieną Sostinės ir Vidurio ir vakarų Lietuvos regiono įmonėms.

Kaip parodė ILTE tyrimas, Lietuvos pramonės ir kitų sektorių įmonėms 2024-2025 metais trūksta 5 mlrd. eurų arba 6 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) vertės lėšų investicijoms į modernizavimą, skaitmenizaciją ir plėtrą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją