Pasauliniams investuotojams toliau nerimaujant dėl recesijos, silpstant ir akcijų rinkai, BTC kaina per savaitę sumenko dar 4% ir ketvirtadienio rytą svyravo ties 57 100 JAV dolerių. Pastarosiomis dienomis kaina kartoja panašų scenarijų, kuomet BTC atpinga, tada atsigauna vis mažiau ir vėl krenta, taip pamažu tolstant nuo 60 000 JAV dolerių ribos.

BTC kaina per mėnesį:

BTC kaina per mėnesį:

Šaltinis: Coingecko.com

Bet kuriuo atveju, rinkoje išlieka neapibrėžtumas ir prognozės dabar toliau blaškosi tarp nuosmukio 40 000 JAV dolerių link artimiausiu metu iki „neišvengiamos“ 100 000 JAV dolerių kainos ilgesniu laikotarpiu. Rinkoje tuo pat metu ir toliau vyksta ir silpnėjimas, ir matomi ženklai, galintys padėti stipresniam atsigavimui. Pvz., skaičiuojama, kad dabar apie 74% rinkoje esančių BTC yra patraukti iš aktyvios prekybos, kas gali labiau pasijausti, jei stipriau išaugtų BTC paklausa - tuomet ją būtų sunkiau patenkinti, o tai padėtų kainai. Tuo pačiu, šiuo metu nuostolingiausi išlieka trumpalaikiai spekuliantai, kurie ir gali būti didžiausiais pardavėjais.

Vertinant iš istorinės perspektyvos, dabar tikimasi, kad po, tikėtina, tradiciškai prasto rugsėjo, geresnis gali būti spalis, kuomet kaina vidutiniškai pakildavo apie 23%. Be to, jei žlugusi kripto keitykla FTX ketvirtą ketvirtį pradės kreditoriams grąžinti 16 mlrd. JAV dolerių skolą, tikėtina, kad dalis šios sumos sugrįš į BTC ir kripto rinką. O čia gerus ženklus siunčia ir tradicinių finansų milžinai. Pvz., investicijų valdymo kompanijos „Cantor Fitzgerald“ valdybos pirmininkas Howardas Lutnickas žada, kad ši milžinė padės įtraukti BTC į tradicinių finansų pasaulį. Be to, nors po rugsėjį numatomo JAV centrinio banko (Fed) palūkanų mažinimo BTC dar gali ir atpigti, ilgesniu laikotarpiu tikimasi toliau mažinamų palūkanų, kas gali padėti ir bitkoino kainai.

Tad esant tokiai neaiškiai situacijai ir BTC kainų svyravimams jau išaugus, prognozuojama, kad artimiausiu metu jie gali dar padidėti, o kai kurie rugsėjį atsigavimą prognozavę investuotojai jau tampa pesimistiškesni dėl artimiausio laikotarpio, bet vis dar išlieka optimistiški dėl atsigavimo ilgesniu laikotarpiu.

Dabartinis BTC nuosmukis istoriniame kontekste:

Violetine spalva pažymėti pastaraisiais metais buvę BTC nuosmukiai, palyginti su nuosmukiais ankstesnėmis BTC bulių rinkomis.

Dabartinis BTC nuosmukis istoriniame kontekste

Šaltinis: @Checkmatey

Kiek anonimiškas ir privatus yra BTC?

Aptarus įvairiausius Bitkoino aspektus - nuo jo atsiradimo iki kas nustato BTC kainą - laikas aptarti ir mitais apipintas, bet labai svarbias šios technologijos ypatybes - anonimiškumą ir privatumą. Nors reiškia ir panašius dalykus, šios savybės kartais painiojamos tarpusavyje. Anonimiškumas reiškia, kad niekas nežino, kas tu, o privatumas - ką tu darai.

Iš pradžių vyravo nuomonė, kad Bitkoinas yra anonimiška technologija, leidžianti ja besinaudojantiems žmonėms neatskleisti savo tikrosios tapatybės. Bitkoino istorijos pradžioje šie teiginiai buvo tikslesni nei šiais laikais, ir dabar kalbant apie BTC anonimiškumą jis dažnai įvardinamas kaip pseudo anonimiškumas. Tai yra, daugumos BTC vartotojų tapatybė yra apsaugota tik iš dalies.

Jeigu žmogui tiesiog kažkas persiunčia BTC, pvz., už prekes ar paslaugas, arba tai yra Bitkoino kasėjas, gaunantis BTC kaip užmokestį už savo darbą, tokiu atveju šis turtas gali būti nesusietas su tokio BTC vartotojo vardu ir pavarde. Tačiau jei ši kriptovaliuta yra perkama per centralizuotas, reguliuojamas keityklas, jos dabar vis griežčiau iš savo klientų reikalauja patvirtinti tapatybę. Tad vieną kartą palikus tokį pėdsaką, tolesni BTC vartotojo veiksmai, pvz., teisėsaugai, mokesčių inspektoriams ir kitiems galintiems pasiekti tokius registracijos duomenis (pvz., įsilaužėliams) jau tampa lengviau susekami.

Tai įmanoma ir dėl to, kad BTC operacijos šioje blokų grandinėje paprastai nėra privačios. Priešingai, jos yra viešos ir visi gali matyti, kaip iš vieno adreso į kitą yra persiunčiami BTC. Savo ruožtu blokčeinų analizės firmos, teikiančios paslaugas ir teisėsaugai, vyriausybėms, taip pat taiko įvairiausias technikas, leidžiančias susekti BTC vartotojus. Teisėsauga jau ne kartą pademonstravo savo gebėjimus susekti ir išardyti nusikalstamus tinklus vien todėl, kad šie naudojo kriptovaliutas.

Bet kuriuo atveju Bitkoino vystytojų bendruomenėje ne tik pabrėžiama būtinybė gerinti BTC vartotojų privatumą, bet šalia jau egzistuojančių būdų geriau save apsaugoti, jau kuriami ir nauji sprendimai. Tarp jų yra ir specialios platformos, padedančios „išvalyti“ prieš tai gautų BTC naudojimo istoriją, arba būdai padedantys geriau kontroliuoti savo turimą BTC portfelį, kad prašalaičiams būtų sunkiau susigaudyti, kas kiek turi ir kaip naudoja BTC.

Tiesa, kriptovaliutų pasaulyje yra ir specialiai privatumui apsaugoti skirtų kriptovaliutų, tokių kaip monero (XMR) arba zcash (ZEC). Tačiau reguliuotojai, pastaruoju metu vis aktyviau siekiantys mažinti žmonių finansinį privatumą, didina spaudimą tokiems kriptovaliutų projektams ir šie jau yra šalinami iš kai kurių keityklų.

Tad, apibendrinant, naudojimasis BTC neužtikrinta šimtaprocentinio privatumo ir anonimiškumo, tačiau yra būdų kaip tai sustiprinti ir būti saugesniu skaitmeninėje erdvėje. Juoba, tobulėjant technologijoms tai gali būti padaryti dar lengviau, tačiau nereikia pamiršti, kad, tikėtina, reguliuotojai toliau stengsis riboti tokių sprendimų naudojimą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją