Startuolis „Contribee“ leidžia turinio kūrėjams, verslams bei organizacijoms transliuoti įrašus, bendrauti su savo sekėjais, rinkti jų paramą, pardavinėti vienkartines virtualias peržiūras. 100 tūkst. EUR investiciją startuolis planuoja panaudoti plėtrai į kitas šalis ir „Contribee“ prekės ženklo žinomumui didinti, rašoma pranešime spaudai.

„Contribee“ įkūrė šeši steigėjai, vienas jų – 17-kos metų Adrijus Jakučionis, kuris yra jauniausias steigėjas „CoInvest Capital“ bendrovių portfelyje.

„Pandemijos laikotarpiu aplinkybės verčia ieškoti būdų ne tik bendrauti, bet ir užsidirbti nuotoliniu būdu, todėl turinio kūrėjų ir jų prenumeratorių skaičius auga visame pasaulyje. Patikėjome „Contribee“ sukurtu platformos modeliu, nes steigėjai jau turi sukūrę sėkmingai veikiantį produktą, turi augančią kūrėjų ir prenumeratorių bazę, be to, ši platforma gali būti lengvai pritaikyta užsienio rinkai. Tikimės, kad mūsų investicija padės jiems augti ir plėsti paslaugų teikimo geografiją“, – sakė Viktorija Vaitkevičienė, „CoInvest Capital“ direktorė.

„Contribee“ platformoje turinio kūrėjai ar organizacijos gali nemokamai susikurti savo paskyrą ir individualų paramos rinkimo modelį, o turinio prenumeratoriai – stebėti vaizdo įrašus ir remti kūrėjų veiklą. Skirtingai nei populiarioji „Patreon“, „Contribee“ papildomai neapmokestina kūrėjų – nedidelį platformos administravimo mokestį padengia turinio prenumeratoriai.

„Kurdami „Contribee“ daug bendravome su įvairių sričių turinio kūrėjais ir priėmėme sprendimą kūrėjų papildomai neapmokestinti. Visomis platformos funkcijomis kūrėjai naudojasi nemokamai, gali generuoti neribotą pajamų lygį. Iš prenumeratorių gautas pajamas kūrėjas perveda tiesiai į savo sąskaitą. Artimiausiu metu žadame platformos funkcionalumą papildyti ir elektroninės parduotuvės integracija, kad kūrėjai galėtų uždirbti ne tik iš prenumeratų, bet ir įvairios atributikos pardavimų“, – sakė „Contribee“ vadovas Gediminas Ratkevičius.

„Kiekvienas turinio kūrėjas mūsų platformoje susikuria unikalų modelį – vieni gali transliuoti koncertus ar mokymus ir pardavinėti vienkartines peržiūras, kitiems priimtinesnis bendruomenių kūrimo modelis, kai prenumeratorius moka mėnesinį mokestį, o turinio kūrėjas reguliariai skelbia naujus įrašus“, -– sakė „Contribee“ komunikacijos vadovas Mantas Michalauskas.

„Contribee“ platforma pradėjo veikti 2020 m. rugsėjį, šiuo metu ji yra pritraukusi daugiau nei 200 turinio kūrėjų ir daugiau nei 2000 prenumeratorių Lietuvoje. Startuolio kūrėjai prognozuoja, kad pritraukta investicija padės per metus padidinti platformoje užsiregistravusių kūrėjų skaičių iki 1000 ir išplėsti veiklą į dar dvi užsienio šalis.

„Contribee“ platformos turinio kūrėjų gretose galima pastebėti ne tik gerai žinomų nuomonės formuotojų: prie platformos jau prisijungė sporto, edukacijos, muzikos, menų ir kitų sričių ekspertai, įvairūs fondai bei religinės bendruomenės. Šiuo metu didžiausią paramą platformoje renka Deimantės Guobytės labdaros ir paramos fondas „Lietuva – gyvūnams“, kuris per mėnesį sugeneruoja apie 3000 EUR pajamų. Pasak startuolio steigėjų, turinio kūrėju gali būti ne tik žinomi žmonės, bet visi gerai išmanantys savo sritį ir kuriantys įdomų, aktualų turinį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)