Iš Stakliškių kilusi Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Verslo praktikų centro projektų koordinatorė Audronė Žilionytė pasakoja apie savo gimtąją vietą bei atskleidžia miestelio sėkmės receptą.

„Gyvenvietė yra įsikūręs geografiškai patogioje vietoje, todėl aplink ją nesunkiai yra pasiekiami įvairūs gamtos objektai ir lankytinos vietos – piliakalniai, versmės, istoriniai monumentai. Pats miestelis organizuoja keliones ir ekskursijas, įvairias veiklas miestelėnams ir svečiams. Stakliškės taip pat žinomos dėl savo midaus gamyklos, kuri yra įtraukta į Europos Sąjungos saugomų kilmės vietos nuorodą ir bene visoje Lietuvoje gaminamų skaniausių šakočių“, – pasakoja mergina.

Tačiau ne lankytinos vietos ar gaminami produktai, o bendruomeniškumas yra didžiausia Stakliškių stiprybė ir pasididžiavimas.

„Čia žmonės vieni kitus puikiai pažįsta, todėl labai nesunkiai randa bendrą kalbą organizuojant įvairius renginius, iniciatyvas. Į Stakliškių vidurinę mokyklą mokytis atvyksta vaikai iš aplinkinių gyvenviečių, į miestelį su naujomis idėjomis sugrįžta mokslus Lietuvos didmiesčiuos baigę stakliškiečiai, sukuria šeimas, augina vaikus. Galima sakyti, kad miestelis yra gyvas visomis prasmėmis“, – teigia A. Žilionytė.

Jaunimo užimtumas

Viena didžiausių Lietuvos kaimelių ir nedidelių miestelių problema – mažas jaunimo užimtumas. Dėl šios priežasties jaunuoliai dažnai pasirenka netinkamą kelią, tačiau, pasak A. Žilionytes, Stakliškėse į šią problemą žiūrima labai rimtai.

„Kultūros ir laisvalaikio centre vyksta įvairūs renginiai tiek suaugusiems, tiek vaikams. Mokytojai ir bendruomenė yra suinteresuoti, kad jaunimas neklaidžiotų gatvėse, o užsiimtų tinkama veikla. Stakliškėse veikia šokių, dainavimo, sporto būreliai, o jei norimų veiklų miestelyje nėra, seniūnija organizuoja transportą į aplinkinius miestus“, – pasakoja mergina.

Visgi, nors miestelėnai ir miesto seniūnija deda visas pastangas, kad Stakliškėse visi jaustųsi puikiai ir atrastų norimų veiklų, kartais vien didelio noro neužtenka.

„Norint įgyvendinti kai kurias idėjas reikalingi ir didesni ištekliai, kurių dažnu atveju maži miesteliai tiesiog neturi. Čia į pagalbą ateina VDU Verslo praktikų centro projektas – „Social impact“ ( liet. socialinis pokytis), kuriame dalyvaujantys „Verslumo akademijos“ studentai sprendžia įvairias socialines problemas bei įgyvendina kūrybiškas idėjas“, – aiškina A. Žilionytė.

Susivienijo bendram tikslui – krepšinio aikštelei

Šį kartą projekto misijos vieta tapo būtent Stakliškių miestelis. Projekte dalyvaujantys studentai, nuvykę į gyvenvietę, bendravę su vietos bendruomene, atlikę apklausas bei susipažinę su Stakliškių apylinkėmis, priėjo prie išvados, kad stakliškiečiai tiesiog gyvena krepšiniu, todėl didžiausias miestelio poreikis yra nauja lauko krepšinio aikštelė.

„Tiek jaunesni, tiek vyresni miestelio gyventojai žaisti krepšinio renkasi į mokyklos salę, Stakliškės turi savo krepšinio komandą, šaunius trenerius, vaikai lanko krepšinio treniruotes. Tačiau apart mokyklos salės, tinkamos aikštelės žaisti krepšinio šiltuoju metų sezonu miestelyje nėra. Pati mokykla kažkada turėjo lauko aikštelę, tačiau dabar iš jos liko tik keli seni lankai ir žolėmis apaugęs grindinys“, – pasakoja Verslo praktikų centro atstovė.

Pasak jos, miestelio gyventojai labai šiltai sutiko idėjos iniciatorius ir nieko nelaukę ėmėsi ieškoti finansavimo projekto įgyvendinimui.

„Krepšinio aikštelės įrengimui buvo sukurta iniciatyvinė vietinių „Stakliškiečių grupė“. Parama susidomėjo keletas vietinių verslų bei ūkininkų. Projekto įgyvendinti yra reikalinga 14 tūkst. eurų suma, kurios didžiąją dalį sudaro dangos įrengimas. Visi norintys prisidėti prie krepšinio aikštelės atnaujinimo gali kreiptis į Stakliškių gimnazijos direktorių Vygantą Kornejevą bei vieną iš iniciatyvą sukūrusių komandos narių Martyną Steponavičių, kurio kuruojamas „Kaunas Rotaract“ klubas parengė statybų projektą“, – sako A. Žilionytė.

Verslo praktikų centro projektų koordinatorė tikisi, kad gerų žmonių dėka Stakliškėse atsiras nauja krepšinio aikštelė, kuri taps puikiu pavyzdžiu, jog maži Lietuvos miesteliai tikrai nėra užmiršti.

„Tai būtų geras pavyzdys kaip reikėtų skatinti savanorystę – atverti naują lapą miestelio istorijoje, realizuoti naujas galimybes bei prisidėti prie vietinių gyventojų ir ypatingai jaunimo užimtumo didinimo“, – optimizmo nestokoja A. Žilionytė.

Norite prisidėti ir padėti bendruomenei įgyvendinti savo tikslą?

Galite skirti finansinę paramą krepšinio aikštelei atstatyti.

Dėl tolimesnių detalių paramai skirti, prašome, kreipkitės šiuo el. paštu: stakliskesparama@gmail.com

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)