Ministras rašo:
„Sulaukiu ūkininkų žinučių, jog vėl atsinaujino nežinomų „veikėjų“ vizitai ir telefoniniai skambučiai, neva, rodančių mano pasirašytą kažkokį raštą ar rekomendaciją, ar kitaip prisidengiančių mano vardu ir kviečiančių paremti labdaros ir paramos fondo „Čiurlionio fondas“ veiklą.
Spaudoje jau ne kartą rašyta apie dar nuo 2010 metų nevienareikšmiškai vertinamą organizaciją. Buvo minimos ir kitų Žemės ūkio ministerijos darbuotojų, kitų politikų bei parlamentarų pavardės, kuriomis bandyta prisidengti ir išgauti piniginę paramą įvairiems kultūriniams projektams. Girdėjau, jog pasirašius kažkokias sutartis, paramą buvo bandoma išgauti netgi teismo keliu.
Labdaros prašančiu M.K.Čiurlionio pavardę pavadinime naudojančio Fondo metodais nusivylė ir mūsų tautos genijaus provaikaitis Rokas Zubovas.
Remiu ir pats organizuoju įvairius kultūrinius projektus, tačiau noriu perspėti visus geraširdžius žmonės, jog nepažįstu aš tų keisto fondo atstovų ir jokių rekomendacijų, kviečiančių žemdirbius aukoti, nesu pasirašęs.“
Prie šio įrašo antrino ir buvęs žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis:
„Provaikaičių yra ir daugiau, kalbinau bendramokslį (M. K. Čiurlionio anūkės Dalios Palukaitienės sūnus) – jis apie fondo veiklą nieko nežinojo... o ūkininkams tikrai vežamos Čiurlionio darbų reprodukcijos, perduodami ministro linkėjimai, prašoma paramos ir... niekinama, jei ūkininkai pasiūlo ne tūkstantines sumas...“
Primename, kad dar 2019 m. Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) balandį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl, įtariama, neteisėtos šio fondo atstovų veiklos.
Ministerija tvirtino, kad paskambinusi pasirinktam ūkininkui šio fondo direktore prisistatanti Julija Sakalauskaitė nurodo, kad veikia su ŽŪM ar kitų valdžios institucijų, jų darbuotojų žinia ir pakviečia susitikti gyvai.
Anot ministerijos, tokio susitikimo metu ūkininkams primygtinai duodama pasirašyti paramos sutartį, o mainais žadama įvairi pagalba „jei yra ar iškiltų įvairių problemų“. Pateikiamuose pasirašyti dokumentuose nurodomas M. K. Čiurlionio fondas ir „M. K. Čiurlionio fondo investicijos“.
Juose ūkininkams už tam tikrą sumą, kuri svyruoja nuo 750 eurų iki 25 tūkst. eurų, siūloma tapti fondo „bendraminčiu“, „draugu“, „bičiuliu“, „rėmėju“, „globėju“ arba „auksiniu globėju“.
Tačiau prokuratūra nusprendė atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.
„Priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, konstatuojant, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“, – BNS pranešė Klaipėdos prokuratūros atstovė Ignė Rotautaitė-Pukenė.
Taip pat prokuratūros atstovė pranešė, kad dėl sutarčių sudarymo kilusio ginčo, pareiškėjams pasiūlyta kreiptis į Plungės apylinkės teismą ir bylą nagrinėti civilinio proceso tvarka.
Žiniasklaidoje ir anksčiau rašyta apie, kai kurių ūkininkų liudijimu, agresyviai paramos reikalaujantį M. K. Čiurlionio fondą.
2018 metų vasarą „Valstiečių laikraštis“ rašė, kad šis fondas agresyviai reikalauja paramos bei naudoja aukštų ŽŪM valdininkų rekomendacijas.