„Lietuvoje yra daug įkvepiančių verslininkystės skatinimo iniciatyvų ir projektų. Verslumas itin svarbus šalies pažangai ir prisideda prie ekonomikos augimo, inovacijų plėtros. Investuojame į verslumo skatinimą ir nuolat geriname verslo aplinką – praėjusiais metais verslumui skatinti skyrėme daugiau nei 30 mln. eurų. Kaip rodo pasaulio inovacijų indeksas, pagal verslumo skatinimo politiką ir verslumo kultūrą šiuo metu esame 9 vietoje pasaulyje“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Jau 19 metų Europoje rengiamų apdovanojimų tikslas – atkreipti dėmesį į išskirtines viešojo ir privataus sektoriaus iniciatyvas, skatinančias verslininkystę ir verslo aplinkos gerinimą.
Atranka bus vykdoma dviem etapais. Į Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimą gali pretenduoti tik pirmojo etapo nacionalinės atrankos nugalėtojai. Galutiniai laimėtojai bus paskelbti apdovanojimų ceremonijoje 2024 m. lapkritį.
„Šie apdovanojimai – tai galimybė pasidalyti mūsų sėkmės istorijomis su visa Europa. Tuo pat metu šie sėkmingi viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo pavyzdžiai yra įkvėpimo šaltinis imtis verslo ir pokyčių. Apdovanojimai teikiami ir už iniciatyvas, kurios skatina socialiai atsakingas, įtraukias, tvarias verslo praktikas“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė.
Konkurso dalyviai gali teikti paraišką vienai iš 6 nominacijų: verslumo dvasios skatinimo, investicijų į verslumo įgūdžius, skaitmeninės pertvarkos rėmimo, verslo aplinkos gerinimo ir verslo tarptautinės plėtros skatinimo, tvarios pertvarkos finansavimo, atsakingo verslo. Vertinimo komisija taip pat skirs didįjį prizą už kūrybiškiausią ir labiausiai įkvepiančią verslininkystės iniciatyvą Europoje. Ji bus atrinkta iš bet kurios kategorijos.
Verslumo dvasios skatinimo apdovanojimas skiriamas už bendradarbiavimo nacionaliniu, regioniniu ar vietos lygiu iniciatyvas. Ypatingas dėmesys skiriamas jaunimo ir moterų verslumui. Investicijų į verslumo įgūdžius apdovanojimas teikiamas už iniciatyvas, kuriomis siekiama gerinti verslumo, vadybos ir darbuotojų įgūdžius. Skaitmeninės pertvarkos rėmimo apdovanojimas teikiamas už iniciatyvas, kuriomis remiama įmonių skaitmeninė pertvarka, suteikianti galimybę kurti ar diegti skaitmenines technologijas.
Verslo aplinkos gerinimo ir verslo tarptautinės plėtros skatinimo apdovanojimas teikiamas už novatorišką nacionalinio, regioninio ar vietos lygmens politiką ir iniciatyvas, dėl kurių Europa tampa patraukliausia vieta pradėti ir plėtoti verslą, bei plėtrą bendrojoje rinkoje. Tvarios pertvarkos finansavimo apdovanojimu įvertinama nacionalinio, regioninio ar vietos lygmens politika ir iniciatyvos, kuriomis remiami tvarūs ir aplinkai palankūs sprendimai. Apdovanojimas už atsakingą verslą bus skiriamas už iniciatyvas, skatinančias įmonių socialinę atsakomybę, taip pat verslo plėtrą tarp socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių.
Praėjusiais metais nacionalinę atranką laimėjo Panevėžio plėtros agentūros iniciatyva „Pamokos matuojasi Panevėžį“ ir „Kaunas IN“ projektas „Ateitis – elektronikams“. Iniciatyva „Pamokos matuojasi Panevėžį“, nugalėjęs investicijų į verslumo įgūdžius kategorijoje, suteikia moksleivių ir mokytojų komandoms galimybę spręsti verslo įmonių pateiktus uždavinius.
Projektu „Ateitis – elektronikams“, kuris nugalėjo verslo aplinkos gerinimo ir verslo tarptautinės plėtros skatinimo kategorijoje, siekiama didinti elektronikos srities studijų Kaune patrauklumą moksleiviams ir atliepti augantį šios srities specialistų poreikį.
Daugiau informacijos apie apdovanojimus ir paraiškos formą galite rasti čia.