Tradicijos
Smulkusis ir vidutinis verslas įpratęs dirbti tradiciškai – kreiptis į bankus, apskaitą vykdyti segtuvuose, būti spaudžiamas didžiulių mokesčių. Ir didelė dalis SVV nepastebėjo pokyčių, kurie jau čia, Lietuvoje, Europos finansinių technologijų centre. Kuo toliau, tuo daugiau nebankinių bendrovių randasi Lietuvoje ir būtent jų teikiamos paslaugos turėtų būti įdomios SVV, nes gali tapti sprendimais SVV kylantiems iššūkiams. Būtent FinTech sprendimai dažniausiai yra lankstesni, patogesni, pigesni ir orientuoti į mažesnius verslus.
Atsiskaitymai kortele – didelis iššūkis
Verslui naudinga konkurencija bankams auga
Ši situacija pradėjo keistis, kai 2009 m. Europos Parlamentas priėmė e. pinigų direktyvą, kuri suteikė teisę steigti e. pinigus leidžiančias institucijas ir numatė jų veiklų reguliavimą. Mokėjimus vykdyti galima ne tik bankams, bet ir kitiems rinkos žaidėjams.
Prieš įsikurdami Lietuvoje nagrinėjome smulkiojo ir vidutinio verslo specifiką, pamatėme, kad nedideli verslai kartais net ir norėdami sukurti galimybes klientams atsiskaityti kortele to nedaro dėl per sudėtingo proceso bankuose, dėl per didelių mėnesinių mokesčių už atsiskaitymo aparatus. Taip pat jei pardavimai vykdomi tik vasaros sezonu, visiškai neverta bankui už paslaugą mokėti kiaurus metus.
Pokyčiams reikia laiko
Svarbu suprasti, kad smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai tikriausiai yra vieni labiausiai užsiėmusių verslininkų. Tad ir laiko domėtis naujovėmis jiems nelieka pakankamai. Vis dėlto edukacija čia būtina – turime FinTech sprendimus, kuriais privalu naudotis plėtojant savo verslą, pasitelkiant gaunamas naudas: priimti mokėjimus įvairiais kanalais parduotuvėje ir internetu, gautas lėšas akimirksniu pasiekti savo sąskaitoje, nemokėti jokių mėnesinių mokesčių ir naudotis inovatyviomis priemonėmis lėšų apskaitai ir valdymui naudojant detalias ataskaitas savo išmaniuosiuose telefonuose ir kompiuteriuose. Visa tai leidžia geriau valdyti apyvartines lėšas, taupyti laiką bei planuoti įmonės finansus.