Remiantis statistika, smulkusis ir vidutinis verslas (SVV) sudaro daugiau nei 99 proc. visų įmonių Lietuvoje ir generuoja beveik 60 proc. BVP. Šie skaičiai aiškiai rodo, kad Lietuvos ekonomika laikosi ant smulkiojo verslo pečių. Bet kokie sprendimai ar jų trūkumas, kurie apsunkina šio sektoriaus veiklą, yra ne tik ekonominė, bet ir strateginė klaida.
Toks neatsakingas neveiklumas, kaip šios direktyvos neperkėlimas, daro tiesioginę įtaką ir kitoms svarbioms sritims, įskaitant gynybos sektorių. Valstybės gynybos finansavimas tiesiogiai priklauso nuo stabilios ekonomikos ir patikimų biudžeto pajamų. Kai smulkusis verslas susiduria su papildomais barjerais ir praranda konkurencingumą, mažėja ir šalies biudžeto pajamos. Tai reiškia mažiau resursų, skirtų gynybai, švietimui, sveikatos apsaugai ir kitoms gyvybiškai svarbioms sritims.
Dar labiau stebina nuolatinės diskusijos apie naujus mokesčius verslui, o ne apie tai, kaip palengvinti eksportą ir padidinti verslo pajamas. Toks požiūris ne tik žeidžia verslo pasitikėjimą valdžios institucijomis, bet ir tiesiogiai kenkia visos šalies ekonominei gerovei. Eksportuojantis verslas yra tas sektorius, kuris gali užtikrinti ne tik ekonomikos augimą, bet ir geresnį šalies įvaizdį tarptautinėje arenoje. Tačiau vietoje lengvinimo matome daugiau kliūčių, kurios stabdo verslo plėtrą ir mažina jo galimybes tarptautinėje rinkoje.
Svarbu paminėti, kad ši problema yra buvusios Vyriausybės palikimas. Ji nesugebėjo laiku pradėti teisėkūros proceso ir užtikrinti direktyvos perkėlimo. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai skatina naująją Vyriausybę kuo greičiau spręsti šią problemą, perkelti direktyvą ir užtikrinti, kad Lietuvos smulkieji verslininkai galėtų konkuruoti lygiomis sąlygomis Europos rinkoje. Taip pat būtina imtis sisteminių teisėkūros proceso pokyčių, kad tokie atvejai daugiau nesikartotų.
Turime aiškiai suprasti – bet koks aplaidumas, stabdantis smulkiojo verslo veiklą, ne tik griauna ekonomikos pagrindus, bet ir kelia grėsmę visos šalies saugumui bei visuomenės gerovei. Lietuvos ekonomika ir saugumas yra neatsiejami, todėl privalome veikti greitai ir ryžtingai, kad išsaugotume šalies konkurencingumą, stabilumą ir ateitį.