Ši organizacija buvo ir viena iš garsiojo traktorių maršo į Vilnių organizatorė.
Neformali organizacija Žemdirbių organizacinis štabas atidžiai stebėjo visą rinkiminį procesą.
Rinkimų rezultatų nevertinsime – tai ne mūsų darbas. Tačiau vertinsime patvirtintos vyriausybės ir jos narių darbą žemės ūkio labui. Didžiausias visų laikų žemės ūkio nekentėjas Kęstutis Navickas sustiprino žemdirbių vienybę. Tačiau dėl to, kad jis sugebėjo taip ilgai ir taip nuožmiai kenkti žemdirbio amatui, šiek tiek atsakomybės turime prisiimti ir mes – aktyvių ūkininkų bendruomenė.
Už tai, kad reakcija į grėsmę buvo per lėta ir per mažai agresyvi. Tačiau daugiau tokių klaidų nebedarysime. Žemdirbių organizacinis štabas veiks iš karto ir nuožmiai. Valdančiąją daugumą formuosiančiose partijose prasideda pasiruošimas deryboms dėl ministerijų, asmenybių ir vyriausybės programos.
Norėdami ateityje taupyti visų laiką ir išteklius, norime atkreipti politikų dėmesį į mums svarbiausius principus:
Pirma. Žemės ūkis yra itin svarbi Lietuvos ekonomikos šaka su daugybe neišnaudoto potencialo. Tai taip pat darbo vietos kaime ir mieste, kaimo gyvybingumo išsaugojimo pagrindas.
Antra. Politikai savo sprendimais tiesiogiai gali paveikti apie 30 proc. žemdirbių pajamų ir apie 20 proc. išlaidų. Pokyčiai nulemia ūkių konkurencingumą. O kartais likimą.
Trečia. Valdžios institucijų persekiojimas pasiekė tokį lygį, kuris labiau būdingas autoritariniams režimams iš rytų. Tai atbaido jaunuosius ūkininkus nuo noro imtis žemės ūkio veiklos. Taip pat riboja norą didinti ūkio konkurencingumą naudojantis paramos priemonėmis.
Ketvirta. Žaliasis kursas yra tik politinis tikslas. Kaip mes jį įgyvendinsime Lietuvoje – sprendžia politikai. Žemdirbiai nuosekliai investuoja į žaliojo kurso tikslų siekimą išsaugant efektyvumą, o ne grįžtant į arklo laikus. Tokios krypties tikimės ir iš politikų.
Penkta. Lietuvos žemės ūkio intensyvumas keletu kartų skiriasi nuo vakarų valstybių. Pesticidų naudojimo lygis nuo kai kurių ES valstybių skiriasi 10 kartų! Tikimės, kad gramdyti nuo puodo dugno nėra ateinančios vyriausybės siekis
Šešta. Suprantame, kad lengviausia viską valdyti didinant biurokratinių ratų skaičių. Bet esamo kiekio žurnalų, formų, paraiškų, ataskaitų, patikrų nebeįmanoma aptarnauti net administracinius pajėgumus turintiems ūkiams. Jau nekalbant apie nedidelius šeimos ūkelius.
Septinta. Žemdirbiai jau senai įrodė, kad nėra pilki, žemėje „užsirausę“ žmonės. Tai šiuolaikiško ir labai sparčiai skaitmenizuojamo verslo atstovai. Esame savo verslo profesionalai, domimės teisinės aplinkos pokyčiais ne tik Lietuvoje, ES, bet visame pasaulyje. Ir mes sutinkame dalyvauti sprendimų priėmimo procese.
Ir pabaigai faktas. Partija, kuri delegavo Navicką ir beveik ketverius metus leido jam tyčiotis iš viso agrosektoriaus, po rinkimų maratono už Vilniaus ribų liko vos su keturiais merais vietoje turėtų 11, laimėjo vos dviejose vienmandatėse ir prarado dešimtis tūkstančių balsų daugiamandatėje.
Jei atkreipsite dėmesį į viso agrosektoriaus svarbą, greičiausiai Jums pavyks sukurti teisingą politiką. Tačiau jei pamiršite ten dirbančius ir gyvenančius žmones – esame pasiruošę ginti savo verslą, gyvenimo būdą, kūrybiškumu ir visomis teisėtomis priemonėmis. Linkime teisingų sprendimų ir pasirinkimų, o suklydus – kuo skubiau tai suprasti ir pasitaisyti.