Vienos didžiausių mėsos perdirbimo įmonių Baltijos šalyse „BIOVELA Group“ vadovas Audrius Kantauskas sako, kad naujos pakuotės pagamintos iš 90 proc. perdirbto kartono. Likusi pakuotės dalis yra plastikas, tačiau jo sunaudojama 80 proc. mažiau lyginant su įprasta pakuote. Be to, hermetiškoje – nepralaidžioje orui – pakuotėje produktai ilgiau išlieka švieži, užtikrinamas jų saugumas. Iš perdirbtų žaliavų pagamintas pakuotes bus paprasta rūšiuoti tiek namie, tiek gamtoje – nuo kartoninio indelio lengvai atsiskiria plastikinės plėvelės, o rūšiavimo instrukciją vartotojai ras kiekvienos pakuotės viduje.
Pasak įmonės vadovo, dėl šios naujovės laimi ir vartotojai, ir gamta. „Nepaisant to, kad tokios pakuotės sprendimai vis dar yra brangūs, lyginant su standartine pakuote, tai leis sutaupyti 4,5 tonos plastiko per grilio sezoną. Tokiu plastiko kiekiu galima uždengti net dvi futbolo aikštes. Taip pat verta pastebėti, kad pasaulio sąvartynuose net 21 proc. išmetamų atliekų sudaro maisto atliekos ir jų pakuotės, kurių neįmanoma perdirbti. Aplinkai draugiškos pakuotės – svarbus žingsnis prisidedant prie šio procento mažinimo“, – sako A. Kantauskas.
Artėjančio vasaros sezono metu ypatingai aktuali gamtoje paliekamų plastikinių pakuočių problema. Todėl pradėti nuo griliui skirtos produkcijos įmonė nusprendė neatsitiktinai. Vadovas tikina, kad tai bus žingsnis tvaresnės aplinkos link ir drauge vartotojų edukacija, skatinanti rūšiuoti. Jei vartotojai naujovę įvertins palankiai ir projektas pasiteisins, bendrovė tęs šios inovacijos pritaikymą kitoms prekių kategorijoms.
Naujosioms „Biovela Group“ pakuotėms naudojama inovatyvi „Halopack®“ technologija, leidžianti maisto pakuotėms tapti draugiškesnėms aplinkai, išlaikant maisto kokybę. Pakuotes gamina įmonė „Vilpak“. Naujomis pakuotėmis grilio sezoną pasitiks „Biovela“ šašlykai, „Kor Kor“ vištienos linija, šviežios dešrelės be apvalkalo.
Tai jau ne pirma „Biovela Group“ taikoma tvarumo iniciatyva, kuria siekiama sumažinti išteklių vartojimą, juos panaudoti iš naujo ar perdirbti. Vienas iš šios iniciatyvos pavyzdžių – „Biovela-Utenos mėsa“ gamykloje įrengta galingiausia 1,7 MW saulės jėgainė ant pramoninio pastato stogo Baltijos šalyse. Tokiu būdu energijos sąnaudas įmonei pavyko sumažinti 20 proc.